Domů » Bleskovky » Příští Surface Pen se bude zřejmě nabíjet bezdrátově

Příští Surface Pen se bude zřejmě nabíjet bezdrátově

Na začátku příštího měsíce se odehraje tisková konference Microsoftu, která přinese zejména nový hardware. Očekáváme odhalení upgradů stávajících počítačů, a zřejmě se dočkáme i zbrusu nového minipočítače se dvěma displeji. Všechny současné počítače Microsoft Surface podporují stylus Surface Pen, ten se s příchodem nových zařízení rovněž dočká nové verze.

surface pen

Novou generaci Surface Pen zaznamenala certifikační autorita FCC, která odhalila zajímavou novinku. Součástí stylusu má být nabíjecí cívka, což by znamenalo schopnost bezdrátového dobíjení, patrně přímo z hrany počítače, na kterou se pero magneticky připojí. Současný Surface Pen používá klasické AAAA články.

Bezdrátové nabíjení stylusu známe z posledních genenerací tabletů iPad Pro a smartphonů Samsung Galaxy Note.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Těžko říct co je lepší, jestli baterie 1+ roku nebo nutnost dobíjet každou chvíli bezdrátově.
  Zlaté EMR

  • Souhlasím, jsou dvě věci, kterých by se Surface zařízení určitě vzdávat neměly – magnetický konektor pro nabíjení a tužkovkou nabíjený stylus. Člověk po roce vymění a jede dál.
   Navíc výdrž je neuvěřitelná proti třeba stylusu od Lenova, který se nabíjí ze zařízení. V lenovu mi stylus po hodině a půl psání poznámek hlásí 50% baterie, ten microsoftí mi vydržel snad rok…

   • Imho Lenovo je kapitola sama pro sebe z hlediska kompatibility nebo domyšlenosti periferií všeobecně. Anypen,Wacom, jejich nějaké pero … čuně aby se v tom vyhnalo, co to vůbec podporuje, speciálně když se Lenovo neobtěžuje aktualizovat … nebo vůbec dělat seznamy kompatibility per.

   • qam: Tak zas by to mohlo znamenat, ze tu tuzku mas konecne jak mit na tom zarizeni samotnem – pokud bude nabijeni ala iPad Pro, coz si myslim, ze je urcite plus.

   • lukass71: Myslíš magneticky přichycenou, tak jak to surface zařízení podporují už několik let a Apple to od nich okopíroval?

   • A teď si představ Lukáši – díky tomu, že se ta tužka nemusí neustále nabíjet, jde přidělat na jakoukoliv stranu tabletu :O :O. To je magie, co? To ještě k Applu nedošlo.

   • @_qam_
    Nemluvě vůbec o době nabíjení ;)
    Nový Apple stylus se nabíjí několikanásobně déle než původní nabíjení kabelem a má i menší baterii, takže vydrží jen chvíli v idle. Což je co říct, protože v idle vydržela první generace opravdu otravně krátko a samotnému se mi xkrát stalo, že byla mrtvá baterka, když jsem zrovna potřeboval psát.

   • qam: Jojo Apple okopiroval magnety lol
    Predpokladam, ze magneticky konektor ala Magsafe uz ti do kramu neprijde co? :D

   • A co v tom krámu s vývěskou „koho to zajímá?“ prodáváte?

   • lukass71: Ano, Apple okopíroval umístění stylusu na hranu tabletu magnetem a okopíroval umístění klávesnice do type coveru.
    MS si zase vzal inspiraci ve skvělém magnetickém konektoru, který jsem měl rád i na starším macbooku. Škoda, že na nových (2016+) je podprůměrné, věčně vyviklané USB-C.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).