Do Windows 11 míří podpora Android aplikací a několik dalších vylepšení

Microsoft Windows 11 logo

Microsoft mění způsoby, jak do systému Windows 11 přidávat nové funkce. V „desítkách“ Redmondští vypouštěli dvě větší aktualizace ročně, s příchodem Windows 11 byl tento interval prodloužen na jednu aktualizaci za rok. Nyní se ale zdá, že Microsoft plánuje dávkovat novinky tak, jak mu přijdou pod ruku.

Androidové aplikace ve Windows už příští měsíc

Microsoft ve svém posledním blogovém příspěvku oslavuje úspěchy systému Windows 11, který byl mezi uživateli velmi dobře přijatý a údajně napomohl růstu celého trhu s počítači. Softwarový gigant plánuje v tomto roce přidat do Windows 11 další funkce, přičemž první várka má dorazit už příští měsíc. V soupisu připravovaných novinek jsou následující položky:

  • Vylepšený hlavní panel s přidanou ikonou pro vypnutí/zapnutí mikrofonu
  • Přidání předpovědi počasí do hlavního panelu
  • Jednodušší sdílení oken
  • Přepracovaná aplikace Poznámkový blok a zcela nová aplikace Přehrávač Médií
  • Veřejné preview androidových aplikací v Microsoft Store

Windows 11 20 1

Všechny uvedené novinky již mohou nějakou dobu testovat Insideři, pouze podpora androidových aplikací je v tuto chvíli omezená na americký trh (aktuálně již v kanále Release Preview). Zda bude únorové preview vypuštěno globálně, nebo pouze pro americké uživatele, je v tuto chvíli nejisté.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku