Domů » Bleskovky » Příslušenství HTC RE: K čemu bude možné malý periskop připnout a za kolik?

Příslušenství HTC RE: K čemu bude možné malý periskop připnout a za kolik?

Outdoorové kamerky GoPro jsou oblíbené nejen díky svému kvalitnímu záznamu, ale rovněž díky prakticky neomezeným možnostem uchycení jsou vhodné prakticky pro každou sportovní aktivitu. V týdnu představená kamerka HTC RE je sice vybavena pouze závitem na klasický stativ, tchajwanský výrobce však myslel i na divočejší aktivity. 

Kromě potápění, které kamerka zvládne bez jakéhokoliv příslušenství po dobu 30 minut v metrové hloubce, bude možné dokoupit různé doplňky pro uchycení RE k vašemu tělu, případně ke sportovnímu náčiní. Například RE Suction Mount je přísavka, kterou lze upevnit RE k jakémukoliv rovnému povrchu, například k čelnímu sklu automobilu. Výrobce si za ni řekne 25 USD (550 Kč bez DPH).

  

RE Head Mount je již podle názvu způsob, jak za 20 USD (440 Kč bez DPH) připevnit kamerku RE k hlavě. V tomto budete mít hlavu obepnutou čelenkou.

   

K uchycení na bicykl, motorku nebo jiný nástroj s tyčovitým prvkem, bude sloužit RE Bar Mount. Za adaptér na RE + plastový řemínek si výrobce řekne o 20 dolarů (440 Kč bez DPH).

  

K umístění na pásové prvky, například popruh od batohu nebo límeček od košile, slouží RE Clip-on. Stojí 15 dolarů a umožňuje rotaci kamery o 360°.

   

Budete-li se chtít potápět do větších hloubek, určitě oceníte RE Protection Pack. Za 25 USD (550 Kč bez DPH) dostanete čtyřdílnou sadu, která obsahuje sekundární ochranné prvky pro čočku a závit kamerky. V případě, že budete chtít dopřát kamerce RE odpočinek, můžete jí pořídit nabíjecí stojánek RE Charging Stand, který může zároveň posloužit jako stativ pro pořizování časosběrných snímků. Stojí 40 dolarů (880 Kč bez DPH).

 

Naopak toužíte-li RE nabít, ale nemáte po ruce elektrickou zásuvku, můžete za 40 dolarů (880 Kč bez DPH) pořídit RE Extended Battery, což je battery pack, který je schopný dobít kamerku RE čtyři a půlkrát.

  

Samozřejmostí je i standardní nabíječka do sítě a nabíječka do auta (obě za 20 USD, tedy 440 Kč bez DPH).

  

Jsme zvědaví, zdali se RE včetně veškerého příslušenství, dostane i do České republiky. Za 199 dolarů (4 400 Kč bez DPH) se jedná o velice zajímavou alternativu pro GoPro, ačkoliv startovací model GoPro HERO jde s cenou 129 USD (2 800 Kč bez DPH) ještě níž. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).