Přinese Windows Phone 7.8 více než jen novou obrazovku Start?

Když Microsoft v červnu poprvé představil systém Windows Phone 8, zvedla se obrovská vlna nevole z řad vlastníků „sedmičkových“ telefonů první a druhé generace, pro které nebude nová verze platformy dostupná. Teprve nedávno vyplulo na povrch, že hlavním důvodem pro toto rozhodnutí je zřejmě nový druh zabezpečení, který vyžaduje přítomnost šifrovacího čipu v telefonu, čímž starší zařízení nedisponují.

Microsoft se proto snažil uživatele alespoň částečně uklidnit přislíbením aktualizace na verzi 7.8. Protože byl ale její vývoj v červnu teprve v plenkách, nedokázal pro ni slíbit nic jiného než jen novou nabídku Start, která bude shodná s tou v novém systému.

Teď se ale zdá, že se blýská na lepší časy. Na stránkách UserVoice, kde může komunita hlasovat o požadovaných vlastnostech systému Windows Phone, se totiž objevil tento příspěvek administrátora, pověřeného zaměstnance Microsoftu. Ten vyzývá hlasující, aby navrhovali konkrétní funkce, které by chtěli ve verzi 7.8 vidět.

Z tohoto postu si tak můžeme vyvodit dva zřejmé závěry, jeden pozitivní, druhý už tolik ne. Za prvé, Redmondští mají skutečně zájem vyjít svým zákazníkům více vstříc a nabídnout jim více funkcí. Za druhé, verze 7.8 ještě není ani zdaleka hotová, takže se jí ve svých telefonech jen tak nedočkáme.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku