Domů » Bleskovky » Přinese Windows Phone 7.8 více než jen novou obrazovku Start?

Přinese Windows Phone 7.8 více než jen novou obrazovku Start?

Když Microsoft v červnu poprvé představil systém Windows Phone 8, zvedla se obrovská vlna nevole z řad vlastníků „sedmičkových“ telefonů první a druhé generace, pro které nebude nová verze platformy dostupná. Teprve nedávno vyplulo na povrch, že hlavním důvodem pro toto rozhodnutí je zřejmě nový druh zabezpečení, který vyžaduje přítomnost šifrovacího čipu v telefonu, čímž starší zařízení nedisponují.

Microsoft se proto snažil uživatele alespoň částečně uklidnit přislíbením aktualizace na verzi 7.8. Protože byl ale její vývoj v červnu teprve v plenkách, nedokázal pro ni slíbit nic jiného než jen novou nabídku Start, která bude shodná s tou v novém systému.

Teď se ale zdá, že se blýská na lepší časy. Na stránkách UserVoice, kde může komunita hlasovat o požadovaných vlastnostech systému Windows Phone, se totiž objevil tento příspěvek administrátora, pověřeného zaměstnance Microsoftu. Ten vyzývá hlasující, aby navrhovali konkrétní funkce, které by chtěli ve verzi 7.8 vidět.

Z tohoto postu si tak můžeme vyvodit dva zřejmé závěry, jeden pozitivní, druhý už tolik ne. Za prvé, Redmondští mají skutečně zájem vyjít svým zákazníkům více vstříc a nabídnout jim více funkcí. Za druhé, verze 7.8 ještě není ani zdaleka hotová, takže se jí ve svých telefonech jen tak nedočkáme.

Miroslav Havlíček

17 komentářů

 1. Tohle je divné ze strany MS. Měli těch inputů ze strany zákazníků mnoho ještě než představili WP8 a teď se ptají znovu…

  • měli input ohledně WP8.. a také tam většinu věcí zapracovali.

   teď chtějí uklidnit stávající zákazníky a podle mne přidají 1 – 2 nejvíc chtěné fíčury, které budou technologicky možné..

   nicméně časově to opravdu vypadá na velké zdržení..

  • Ne neměli input ohledně WP8, měli input ohledně toho co by se mělo na WP 7.5 změnit. Což logicky je input pro stávající zařízení.

  • Fireman (neregistrovaný)

   Oni měli dotazník co by lidi chtěli do Windows Phone, je tedy jasné, že se při vývoji WP8 tímto seznamem také inspirovali. Byli by hloupí kdyby ne.

   Tento vstup lze bezproblému použít i na WP 7.8, ale nějaká rekapitulace zájmů, je celkem pochopitelná. S představením Windows Phone 8 mohli stávající uživatelé změnit priority (případně většina fandů přejde na Windows Phone 8 a s nimi se změní i celková priorita uživatelů současných zařízení).

   Jinak do tohohle seznamu se dalo přispívat před i po představení Windows Phone 7.5, takže klidně už může být Windows Phone 7.8 připraveno k aktualizaci a hledají se jen některé opomenuté (ale realizovatelné) funkce, případně inspirace co do dalšího updatu (pokud nějaký na „mrtvou“ platformu ještě plánují).

 2. MS umí stolní OS a SW do něj, skvělý HW (resp. herní periférie, už nedělají:-/ ), ale jak jde o mobilní věci (HW, OS, SW, služby) jsou jak lumíci, naráží do sebe, nemají směr…, neuvěřitelné, kolik nemotornosti lze dlouhodobě předvádět.

  • Ja bych jeste dodal, ze je vcelku zabavne to pozorovat :D :D

  • tom (neregistrovaný)

   UNI:Ty budeš nějaký odborník :D Máma už ti koupila první mobil? :D

  • UNI: určitě bys to udělal / vymyslel lépe.. o tom nepochybuji

  • Tak možná i ano, ale takto jsem nad tím tedy nepřemýšlel:-) Ale jistě se to dá dělat lépe a někteří i dělají.

  • Tady jde o to, že MS naprozdíl od všech ostatních vydal něco zcela nového. Podobné UI nikde jinde neexistuje a soustředili se na funkce, o které se v době uvedení (a ještě často i teď) mohlo nechat konkurenci jen zdát. Bohužel kvůli tomu zůstaly neodladěny nakteré věci, které po letech užívání různých OS považují uživatelé za samozřejmé…

   Každopádně UNIho příspěvky mě na diskuzích vždycky baví číst :-)

 3. Pokiaľ pominiem funkcie a schopnosti späté s novým hardvérom ktoré na zariadeniach WP7,5 nebudú fungovať ( stretol som sa totiž aj z takými názormi na fóre ktorý kritizovali že tieto funkcie nebudú na WP7,5 to však vypovedá skôr o inteligencii daných prispievateľov)

  mne po vyše 12 mesiacoch s WP7,5 chýba najmä lepšia správa hovorov a info o nich . oddelené ovládanie hlasitosti , niečo na spôsob profilov, lepší import obrázkov do PC a najviac možnosť deaktivácie senzorového tlačidla lupy inak som spojný.

 4. Karel (neregistrovaný)

  Tak to je dobre, ze uz zacali sbirat podklady, to ocekavam vydani WP 7.8 soubezne s WP 9.

 5. Fero (neregistrovaný)

  Tak snad to vydají postupně, ted současně s WP8 aktualizaci designu a nějakých drobností a třeba po novém roce další složitější. To bych si nestěžoval

  • Nemusel by si se mýlit :)

  • Já bych se jim na novou obrazovku vyprdl, WP nutně potřebuje spoustu jiných věcí, bez kterých jsou telefony s ním bohužel jen Dumbphones. Nová obrazovka je jen blbej krok k populismu.

  • VNavrátil: Přesně, také se mi zdá, že jde jen o umlčení nespokojených uživatelů a takový úplatek pro ty, co si koupili L900… Nová homescreen je možná fajn, ale ten OS má tolik chyb, že je to to poslední, co mě zajímá. Narozdíl od ostatních chyb jsem o stávající HS věděl vše, takže jsem věděl, co kupuji. O skrytých „vadách“ (=vlastnost) se člověk dozví nejčastějí až po koupi mobilu…

   Fero: Řekl bych, že update na WP 7.8 bude poslední update, který vyjde. Leda, že by s ním něco někde podělali a vydali něco opravného, ale jinak pochybuji, že budou pro stávající zařízení vycházet další aktualizace.

 6. JiRas (neregistrovaný)

  Sto lidí sto chutí. To platí i u mobilní komunikace. Já osobně jsem s WP velice spokojený. Intuitivní ovládání, které je designově moc povedené. Chybí mi tam sice pár věcí (Skype jedoucí na pozadí, CZ hlasové ovládání a pod.). Podlehl jsem reklamě a přešel na Android 4. Osobně musím dodat že je dobrý, ale už se těším až zase přejdu zpět k WP8, je lepší. Sto lidí, sto chutí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).