Domů » Bleskovky » Přinese Windows Phone 7.8 více než jen novou obrazovku Start?

Přinese Windows Phone 7.8 více než jen novou obrazovku Start?

Když Microsoft v červnu poprvé představil systém Windows Phone 8, zvedla se obrovská vlna nevole z řad vlastníků „sedmičkových“ telefonů první a druhé generace, pro které nebude nová verze platformy dostupná. Teprve nedávno vyplulo na povrch, že hlavním důvodem pro toto rozhodnutí je zřejmě nový druh zabezpečení, který vyžaduje přítomnost šifrovacího čipu v telefonu, čímž starší zařízení nedisponují.

Microsoft se proto snažil uživatele alespoň částečně uklidnit přislíbením aktualizace na verzi 7.8. Protože byl ale její vývoj v červnu teprve v plenkách, nedokázal pro ni slíbit nic jiného než jen novou nabídku Start, která bude shodná s tou v novém systému.

Teď se ale zdá, že se blýská na lepší časy. Na stránkách UserVoice, kde může komunita hlasovat o požadovaných vlastnostech systému Windows Phone, se totiž objevil tento příspěvek administrátora, pověřeného zaměstnance Microsoftu. Ten vyzývá hlasující, aby navrhovali konkrétní funkce, které by chtěli ve verzi 7.8 vidět.

Z tohoto postu si tak můžeme vyvodit dva zřejmé závěry, jeden pozitivní, druhý už tolik ne. Za prvé, Redmondští mají skutečně zájem vyjít svým zákazníkům více vstříc a nabídnout jim více funkcí. Za druhé, verze 7.8 ještě není ani zdaleka hotová, takže se jí ve svých telefonech jen tak nedočkáme.

Miroslav Havlíček

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments