Domů » Bleskovky » Příkladná podpora: první Galaxy Fold dostává softwarové funkce z letošního modelu

Příkladná podpora: první Galaxy Fold dostává softwarové funkce z letošního modelu

Samsung během posledního roku výrazně zapracoval na zlepšení softwarové podpory pro svá zařízení. Pro řadu Galaxy S20 už například uvolnil testovací beta verzi Androidu 11 s uživatelským prostředím One UI 3.0 a praktická aktualizace teď míří i k majitelům první generace ohebného Samsungu Galaxy Fold.

Samsung Galaxy Fold 021
Samsung Galaxy Fold

Tento update přidá řadu softwarových vychytávek, které se poprvé objevily u jeho nástupce Galaxy Z Fold 2. Jmenovitě jde o tyto novinky:

  • App Pair – do bočního panelu bude nově možné přidat zástupce, který dokáže spustit až tři aplikace najednou (vedle sebe) s tím, že si bude pamatovat jejich rozvržení a pozice.
  • Capture View – po vyfocení se vám v levé části hlavního displeje zobrazí pět posledních snímků/videí, zatímco na pravé části zůstane aktivní hledáček.
  • Dual Preview – obsah hledáčku a vyfocenou fotografii zobrazí nejen na vnitřním, ale i vnějším displeji.
  • Auto Framing – tahle funkce na vás během natáčení dokáže automaticky zaostřit, případně přiblížit a sledovat vás, což ocení zejména tvůrci obsahu na YouTube.

A to není vše. Galaxy Fold se naučí fotit selfíčka skrze hlavní fotoaparáty, což je z mého pohledu velmi vítaná funkce, a přibude i podpora pro bezdrátový Samsung DeX. Update rovněž vylepší stabilitu připojení na Wi-Fi a přidá možnost snadno sdílet přístupové údaje k bezdrátové síti s dalšími uživateli Samsung zařízení.

Samsung Galaxy Fold: můžete mě ohýbat (recenze CZ)

Na redakční Galaxy Fold aktualizace zatím nedorazila, nicméně v zahraničí už Samsung distribuci novinek zahájil. Očekáváme tedy, že do našeho regionu dorazí v nejbližších dnech.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

2 komentářů

  1. Tak to je pecka, že aktualizovali svůj nejdražší model, který je tu rok 🤣 Prikladnou aktualizaci předvedou za tři roky 😉

  2. Jakožto majitel prvního Folda na tehle update se fakt těším. Už aby mi cinknul :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).