TOPlist

Přijde vám současná verze ChatGPT děsivě dobrá? Příští týden dorazí obří aktualizace

Umělá inteligence, robot s tužkou a papírem
  • Nová verze ChatGPT dorazí již příští týden
  • GPT-4 nabídne lepší implementaci do služeb Microsoftu
  • Kromě toho by se měl naučit pracovat i s grafikou a zvukem

Komunita neuronových sítí a umělé inteligence se těší, že již příští týden dorazí do ChatGPT nová aktualizace. Potvrdil to vrcholný manažer německého Microsoftu, Andreas Braun. „Příští týden představíme GPT-4 s multimodálními modely, které nabídnou zcela jiné možnosti – kupříkladu videa,“ prohlásil Braun.

Přesnější informace Microsoft veřejnosti nesdělil. Je však známo, že 16. března bude pořádat speciální konferenci zaměřenou na budoucí vývoj umělé inteligence. Bohužel není jasné ani to, jaké konkrétní novinky ChatGPT ve 4. generaci přinese.AI umela inteligence humanoid midjourney 3Nepřehlédněte

Google měl už před lety silného konkurenta ChatGPT. Vedení jej ale zařízlo

Tou hlavní by měla být videa. Umělá intelignce se naučí pracovat s obrazem a zvukem, nebude se již dál omezovat pouze na text. Na oficiální informace si však musíme počkat – šéf OpenAI totiž v minulosti několikrát deklaroval, že ChatGPT zůstane textovou sítí. Protože na obrázky a grafiku firma vyvíjí neuronovou síť Dall-E.

Další novum bude představovat implementace do služeb Microsoftu, jako třeba pracovní komunikační aplikace Teams, e-maily Outlook nebo vyhledávač Bing. K využití konečně bude také chatovací klient Bing Chat, který poběží na GPT-4 přes speciální API přímo od OpenAI.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku