Přihlášky k Windows Phone 8 SDK Preview startují už příští týden

Včerejší společná tisková konference Nokie a Microsoftu oproti původním očekáváním nepřinesla prakticky žádné novinky, co se samotného systému Windows Phone 8 týče. Oficiálního představení platformy se tedy zřejmě dočkáme nejdříve v říjnu, zatím si tedy musíme vystačit se střípky, které odhalil v červenci uniklý soubor vývojářských nástrojů.

S tím souvisí včerejší příspěvek Todda Brixe z Microsoftu na oficiálním blogu pro Windows Phone vývojáře, podle kterého už příští středu, 12. září 2012 začne proces přihlašování zájemců o přístup k Windows Phone 8 SDK Preview. Přístup vývojářů k nové zkušební verze balíku bude ale velice omezený. Šanci mají pouze ti, kteří již v minulosti pro mobilní systém Microsoftu nějakou aplikaci vytvořili a publikovali. Navíc ani ti nemají ještě vyhráno. Brix sice zatím neobjasnil detaily, jasně ale naznačil, že bude Preview zpřístupněno jen několika vyvoleným.

Více detailů o tom, jakým způsobem a komu bude nové SDK zpřístupněno, se sice dozvíme až příští týden. Už teď se ale můžeme těšit na další informace o systému Windows Phone 8, které se snad díky němu dozvíme.

Zdroj: Microsoft (via WPCentral)

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku