Sledujte nás na YouTube

Příběhy Čtyřlístku dorazily na displeje iPhonu a iPadu

Postavy z legendárního komiksu nyní ožívají na displejích zařízení Apple iPhone a tabletů iPad. Aplikaci vyvinula společnost eMan, přední český poskytovatel mobilních řešení. Aplikace Čtyřlístek umožňuje pohodlné prohlížení knižní podoby Čtyřlístku. Ovládání aplikace je velmi jednoduché, bez problémů je zvládnou i děti. Unikátní vlastností aplikace je možnost prohlížení v různých jazykových mutacích, mezi kterými lze jednoduše přepínat. Každá kniha je k dispozici v češtině a angličtině. Španělština a další jazyky přibudou v dalších verzích aplikace. Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa se tak mohou stát netradičními pomocníky při studiu cizích jazyků.

-

Aplikace je k dispozici uživatelům mobilních zařízení Apple iPhone, iPad a iPod Touch. Lze ji zdarma získat v App Store. Stažení samotných knih je dostupné přímo z aplikace. Cena jednoho titulu, který obsahuje českou i anglickou verzi, byla stanovena na symbolických 0,79 EUR (tedy zhruba 20 Kč). Jednu ukázkovou knihu lze stáhnout zcela zdarma (Tajemství železné masky). Nakladatelství Čtyřlístek bude nabídku knih dostupných v aplikaci postupně doplňovat o nové i starší tituly, aktuálně je možné dokoupit příběhy Trojlístek to zařídí a Z hradu Dubí na Bermudy.

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

17 komentářů

 1. dejvi_cz (neregistrovaný)

  Hm, ale nic od Applu si kuli tomu kupovat nebudu

 2. Miroslav Havlíček (neregistrovaný)

  Konečně pořádná killer aplikace pro iOS. Kvůli tomuhle bych si byl ochotný iPad i pořídit. :-)

  • uni (neregistrovaný)

   Což o to, tato třeba killer aplikace (tedy komiksová aplikace) velice obstojně válí Appstore již dlouho a je to jedna z oblastí, kde iPad&spol. jasně vítězí nad jinými koncepty zařízení), nicméně pro našince konečně killer titul:-D

 3. uni (neregistrovaný)

  Tak za mě chválím. A opět se ukazuje genialita dpi u Retiny, vypadá to fantasticky.

  • mino (neregistrovaný)

   bože to je kec, čo je na dpi geniálne?

  • uni (neregistrovaný)

   mino: To že jej Apple u daného zařízení (iPhone, iPod) nasadil;-)

  • mino (neregistrovaný)

   uni: uni: no A&, retina bola už dávno pred iPhonom? Nikto v tom zásadný rozdiel nevidel. Alebo je to pri iPad s 132 PPI nepoužiteľne.

   Medzi iPhone 3GS(165 PPi) a Iphone 4 možno si ešte rozdiel človek všimne. Ale medzi Galaxy S2 a Galaxy S2 HD LTE s retinou (alebo LG Optimus Black a ten nový LG displej) ťažko, kým mu niekto nepovie že tam je tá “retina”.

  • uni (neregistrovaný)

   mino: Hele já nevím co kdo vidí na svém zařízení. Já na svém zařízení vidím výborně ostré provedení Čtyřlístku, které díky technologii kterou mi nabízí Retina u iPodu působí podobně jako papír. To že někdo nepozná rozdíl nebo např. v případě hudby je hluchá jak poleno neznamená, že prostě nejsou rozdíly v kvalitě.

 4. Tom (neregistrovaný)

  Jen bych dodal, ze to je jako oskenovane pdf. Spatne se to prohlizi na iphonu. Mit to moznost prohlizeni ala marvel ctecka, koupim i dalsi dily…

 5. Pipa (neregistrovaný)

  tak pdf čtyřlístků jsou na netu stohy

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *