Domů » Bleskovky » Příběhy Čtyřlístku dorazily na displeje iPhonu a iPadu

Příběhy Čtyřlístku dorazily na displeje iPhonu a iPadu

Postavy z legendárního komiksu nyní ožívají na displejích zařízení Apple iPhone a tabletů iPad. Aplikaci vyvinula společnost eMan, přední český poskytovatel mobilních řešení. Aplikace Čtyřlístek umožňuje pohodlné prohlížení knižní podoby Čtyřlístku. Ovládání aplikace je velmi jednoduché, bez problémů je zvládnou i děti. Unikátní vlastností aplikace je možnost prohlížení v různých jazykových mutacích, mezi kterými lze jednoduše přepínat. Každá kniha je k dispozici v češtině a angličtině. Španělština a další jazyky přibudou v dalších verzích aplikace. Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa se tak mohou stát netradičními pomocníky při studiu cizích jazyků.

-

Aplikace je k dispozici uživatelům mobilních zařízení Apple iPhone, iPad a iPod Touch. Lze ji zdarma získat v App Store. Stažení samotných knih je dostupné přímo z aplikace. Cena jednoho titulu, který obsahuje českou i anglickou verzi, byla stanovena na symbolických 0,79 EUR (tedy zhruba 20 Kč). Jednu ukázkovou knihu lze stáhnout zcela zdarma (Tajemství železné masky). Nakladatelství Čtyřlístek bude nabídku knih dostupných v aplikaci postupně doplňovat o nové i starší tituly, aktuálně je možné dokoupit příběhy Trojlístek to zařídí a Z hradu Dubí na Bermudy.

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

17 komentářů

 1. Hm, ale nic od Applu si kuli tomu kupovat nebudu

 2. Miroslav Havlíček

  Konečně pořádná killer aplikace pro iOS. Kvůli tomuhle bych si byl ochotný iPad i pořídit. :-)

  • Což o to, tato třeba killer aplikace (tedy komiksová aplikace) velice obstojně válí Appstore již dlouho a je to jedna z oblastí, kde iPad&spol. jasně vítězí nad jinými koncepty zařízení), nicméně pro našince konečně killer titul:-D

 3. Tak za mě chválím. A opět se ukazuje genialita dpi u Retiny, vypadá to fantasticky.

  • bože to je kec, čo je na dpi geniálne?

  • mino: To že jej Apple u daného zařízení (iPhone, iPod) nasadil;-)

  • uni: uni: no A&, retina bola už dávno pred iPhonom? Nikto v tom zásadný rozdiel nevidel. Alebo je to pri iPad s 132 PPI nepoužiteľne.

   Medzi iPhone 3GS(165 PPi) a Iphone 4 možno si ešte rozdiel človek všimne. Ale medzi Galaxy S2 a Galaxy S2 HD LTE s retinou (alebo LG Optimus Black a ten nový LG displej) ťažko, kým mu niekto nepovie že tam je tá „retina“.

  • mino: Hele já nevím co kdo vidí na svém zařízení. Já na svém zařízení vidím výborně ostré provedení Čtyřlístku, které díky technologii kterou mi nabízí Retina u iPodu působí podobně jako papír. To že někdo nepozná rozdíl nebo např. v případě hudby je hluchá jak poleno neznamená, že prostě nejsou rozdíly v kvalitě.

 4. Tom (neregistrovaný)

  Jen bych dodal, ze to je jako oskenovane pdf. Spatne se to prohlizi na iphonu. Mit to moznost prohlizeni ala marvel ctecka, koupim i dalsi dily…

 5. tak pdf čtyřlístků jsou na netu stohy

  • Ano? A problémy s copyrightem nemají?

  • Stepaan (neregistrovaný)

   PDF problémy s copyrightem nemají. Bohužel ho ale nemají ani lidi, co si ty PDF stahují… ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).