Sledujte nás na YouTube

Při komunikaci ve Windows Phone můžete používat smajlíky

Majitelé smartphonů s operačním systémem Windows Phone si po aktualizaci na verzi Mango už určitě všimli, že se jim v SMS a IM zprávách mění kombinace znaků :-), :-( apod. na emotikony. Není to žádná věda, umí to i ostatní platformy. Michael Stroh z Microsoftu ale včera na Windows Phone Blogu zveřejnil seznam tzv. emoji – smajlíků, které vývojáři zakomponovali do systému a kteří toho umí mnohem více, než se jen usmívat nebo mračit. My jsme si to museli také hned vyzkoušet (při zachování naprosté profesionality, samozřejmě), abychom mohli potvrdit jejich funkčnost :o).

 -

Seznam, který přikládáme níže, prý však není zdaleka kompletní, takže pokud narazíte na nějakou novou kombinaci znaků, budeme rádi, když se s námi o ni podělíte v diskuzi. Osobně se nám tyto malé „blbůstky“ moc líbí a jsme zvědaví, čím nás Microsoft ve Windows Phone ještě překvapí. Už v minulosti jsme se například dozvěděli, že smajlíci na Live Tile panelu pro textové zprávy mění „úsměv“ podle počtu nepřečtených zpráv.

Poznámka: Jak se ukázalo stejné kombinace fungují také ve Windows Live Messengeru pro PC.

-

Miroslav Havlíček

17 komentářů

 1. jacek (neregistrovaný)

  Hustý….:-)

 2. bkf1 (neregistrovaný)

  Tak MS vytvari bordel TAKE v emotikonach (nektere emotikony maji jiny vyznam)… v poradku… hlavne, ze se to vsem libi ;-)

 3. Radek33 (neregistrovaný)

  Jen je škoda, že se ten emotikon takto zobrazí až po odeslání zprávy. Protože při zadávání jsou to stále jen hvězdičky a tečky a dokud je neodešlu, tak vlastně nevím co je co.

 4. MartinJ (neregistrovaný)

  :Dsuper

 5. Tom (neregistrovaný)

  Proč je smajlík “wink” stejný jako “flirt male” ? :D

 6. mimonaut (neregistrovaný)

  dobré… už jsem si taky všiml, když mi přítelka píše přes messenger, že se jich objevuje o dost víc, než ty textově předdefinované na klávesnici

 7. mino (neregistrovaný)

  :$

 8. Kato (neregistrovaný)

  Hmm – jak už tady bylo zmíněné výše – fajn, ale proč si to zase MS musí udělat “po svém”? Třebas klasická “standardizovaná” pusa :-* tady musí být jako přelepená pusa? Wtf? Vždyť to je jeden ze základních smajlíků. To by SMS s přítelkýní opravdu vypadaly “úžasně” :-/

  • Miroslav Havlíček (neregistrovaný)

   No pokud je to s přítelkyní, tak je ta přelepená pusa jasná. Ona mluví, já mlčím. :-)

 9. GreenArrow (neregistrovaný)

  Ten černobílý vzhled mi připomíná starou 3310…

  • mimonaut (neregistrovaný)

   tam obrázkové smajlíky opravdu nebyly :-) navíc zprávy jsou vždycky podbarvené podle tématu..

 10. gulii (neregistrovaný)

  v seznamu chybí srdíčko

 11. niky79 (neregistrovaný)

  EMOJI je oznaceni pro jistou sadu smajliku, ktera funguje jak na iOS, tak i Androidu. Tady vidim, ze MS ma uplne jine smajliky. ROFL.

 12. LukynZ (neregistrovaný)

  1999 called?

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *