TOPlist

Prezentace, opravy fotek a časová osa. Microsoft vylepšuje aplikaci Fotografie pro Windows 11

Windows 11 na notebooku
  • Microsoft nevylepšuje pouze samotný systém Windows, ale i aplikace v něm
  • Várka vylepšení míří do aplikace Fotografie

Microsoft v tomto týdnu nevydal žádné nové testovací sestavení Windows 11, i přesto ale účastníci Insider programu nepřišli zkrátka. Dostali totiž novou verzi aplikace Fotografie obsahující několik užitečných vylepšení. Většinu z nich si vymysleli přímo sami uživatelé Windows.

Prezentace podle svého

Jedním z nejčastějších požadavků Insiderů bylo přidání prezentačního módu, který zatím v aplikaci Fotografie zcela chybí. V její testovací verzi je nově možné nastavit si prezentaci podle svého – zvolit animace, přechody, a dokonce i podkresovou hudbu z 25 přednastavených skladeb.

Photos (1)

Časová osa

Další připravovanou novinkou je posuvník časové osy na pravé straně. Aplikace seřadí fotografie ze všech zdrojů (HDD, OneDrive, iCloud…) podle data pořízení, a poté vytvoří časovou osu umožňující rychlý přesun na konkrétní datum.

Photos (2)

Oprava fotografií

Poslední novinkou je funkce Spot Fix, která umí odstraňovat nedostatky nebo nežádoucí objekty z fotografií. Podrobný popis této funkce Microsoft nezveřejnil, opravy fotek budou probíhat pomocí kolečka, jehož velikost půjde upravit posuvníkem.

Photos (3)

Další vylepšení

Aplikace Fotografie také dostane několik drobných úprav:

  • Funkce automatického vylepšení bude automaticky předinstalována
  • Import fotografií z externích zařízení umožní uživateli vybrat a potvrzovat zvolené soubory
  • Skryté fotografie na iCloudu se v galerii nebudou zobrazovat
  • Kopírování a vložení fotografie z aplikace do Teams nebo Outlooku nově nepřiloží přílohu, ale přidá obrázek přímo do textu

Nové funkce v aplikaci Fotografie jsou zatím dostupné pouze v testovací verzi Windows 11 v kanálech Canary a Dev, kdy se dostanou do ostré verze, zatím nevíme.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku