Sledujte nás na YouTube

Přeneste Office dokumenty z PC přímo do WP (homebrew)

Na fóru XDA Developers se objevila nová utilitka s názvem Office File Uploader, která uživatelům odemčených smartphonů s operačním systémem Windows Phone umožní přenášet dokumenty Microsoft Office z počítače přímo do telefonu. Dané soubory lze sice jednoduše dostat i na neodemčená zařízení za pomocí synchronizace se Skydrive, Office 365 nebo SharePointem, pokud ale zrovna nejste online nebo jen nechcete svěřit webovým službám Microsoftu svá citlivá data, může být pro vás následující postup inspirací.

-

Na níže uvedené adrese stačí stáhnout soubor s příponou ZIP, rozbalit jej, připojit odemčený smartphone k počítači a spustit soubor bookloader.exe.  Pomocí volby Connect propojte program s telefonem, poté přejděte na záložku Office. Ve spodní části okna klikněte na tlačítko se šipkou nahoru (Upload) a zvolte soubory z PC, které chcete přenést. Dokumenty se poté objeví v Office hubu. Předtím jej možná budete muset ukončit pomocí tlačítka zpět a znovu otevřít, aby se aktualizoval seznam souborů.

Nová verze programu umí přenášet i PDF soubory. Pro jejich úspěšné otevření je ale třeba nejdříve do telefonu nainstalovat Adobe Reader pomocí instalačního XAP souboru.

Pokud tuto utilitku využijete, nezapomeňte se s námi v diskuzi podělit o své zkušenosti.

Zdroj: XDA Developers (via WPCentral)

Miroslav Havlíček

14 komentářů

 1. cyberReal (neregistrovaný)

  Je hodne smutne, ze kvuli takove zakladni funkci je treba odemykat telefon. Snad to microsoftu samo docvakne v pristich updatech.

  • steelspace (neregistrovaný)

   Tato funkcionalita byla “základní” před pěti lety. Dneska už není třeba nic propojovat nějakým kabelem s konkrétním počítačem.

  • cyberReal (neregistrovaný)

   steelspace: Ta “potreba” prenaset data pres kabel a ne pres zahranicni servery je tu porat, bohuzel “masy” to vsak nevyzaduji…

  • Matko (neregistrovaný)

   Smutne je ze niektory ludia nepouzivaju Office 2007 alebo 2010 kde uz je tato funkcia integrovana.

 2. Scarab (neregistrovaný)

  Smutné to je, ale že by jim to “docvaklo” samo od sebe, tomu nevěřím – o něčem takovém je může přesvědčit jen prodejní statistika. Taky by mne zajímalo, jestli příslušní obchodní “manažeři” o této problematice vůbec něco ví – zatím je realita taková, že pokud chci, aby WP7 byla plně funkční, musím si za dalších cca 100$ koupit jejich odemčení – tomu říkám láce.

 3. htcjirka (neregistrovaný)

  Mohl jsi vyuzit oficialni chevron,ktery stal jen 9 dolarů

 4. 19roman97 (neregistrovaný)

  alebo si si to mohol odomknut sam ;)

 5. Kulík (neregistrovaný)

  Tohle je skutečně okrajová záležitost, WP7 používám přes rok a ještě jsem podobnou potřebu neměl. Zlatý SkyDrive a Office365 :-)

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Okrajová je,protože ji nikdo nemohl doteď použít.To neznamená,že třeba není žádaná.Bohužel moderní systémy hloupnou a bežné věci se vytratily..Cloud,Skydrive plnohodnotnou nahražkou ani žádnou zpásou nejsou.

 6. VNavrátil (neregistrovaný)

  Ani Skydrive není kdejaká výhra. 1z 10 oproti Dropboxu kde stačí soubory natáhnout do složky v dokumentech:))

  • Fred (neregistrovaný)

   Otevru si slozku ve Skydrive a taky mi to staci pretahnout…

  • Kulík (neregistrovaný)

   No, DropBox jsem zřídil kvůli Androidu, nicméně od doby kdy jsem přešel na WP7 jsem ho nepoužil. SkyDrive je na mnohem vyšší úrovni.

   HTCJIRKA: cloudové řešení znamená, že mám dokument v poslední verzi dostupný ze všech mých zařízení, což je pro mě velmi důležité. “Offline” přenos souborů z počítače do telefonu je pro mě už přežitá berlička s omezenou funkčností.

 7. kalmia (neregistrovaný)

  Někdy se tato možnost hodí. Vyzkoušel jsem a funguje to dobře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *