Domů » Bleskovky » Premiéra nových Surfaců prý bude největší od roku 2015

Premiéra nových Surfaců prý bude největší od roku 2015

Za necelé tři týdny odhalí Microsoft své počítačové novinky z rodiny zařízení Surface. Oproti loňskému roku se zřejmě nedočkáme pouhého upgradu vnitřností stávajících modelů, ale výraznějších novinek. Naznačují to nové informace, které se objevily v souvislosti s rozesláním pozvánek světovým redakcím.

microsoft

Skládací minipočítač s odlehčeným systémem

Akce bude oproti loňskému roku streamována a dle všeho se jí zúčastní i sám ředitel Microsoftu Satya Nadella. Událost přinese nejen nový hardware, ale pravděpodobně se vůbec poprvé oficiálně dozvíme první informace o platformě Windows Lite založené na univerzální platformě Windows.

Tento odlehčený moderní systém by měl pohánět zbrusu novou kategorii mobilních zařízení se dvěma displeji (nebo jedním ohebným displejem) a důrazem na ovládání stylusem. Microsoft sám pod označením „Centaurus“ takové zařízení chystá a je vysoce pravděpodobné, že se jeho odhalení dočkáme právě na chystané akci.

centaurus
Takto by mohl Centaurus vypadat (zdroj: TheVerge)

Kromě toho se očekává příchod nových počítačů Surface Pro 7, Surface Laptop 3, Surface Book 3 a možná i Surface Go. Počítače by měly dostat nové procesory, přičemž se Microsoft nemá omezovat pouze na produkci od Intelu, ale spekuluje se i o procesorech od AMD a Qualcommu. Surface Pro a Laptop se patrně dočkají USB-C portu.

Pokud se výše uvedené spekulace potvrdí, může se jednat o největší Surface event od roku 2015, kdy Microsoft na jedné akci představil nové vlajkové Lumie 950 a 950 XL, první generaci Surface Booku a náramek Microsoft Band 2. Premiéra letočních Surfaců se odehraje 2. října v New Yorku, akce začne v 16:00 našeho času.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments