Překročili jste FUP? Vodafone vám jej automaticky navýší, zadarmo to však nebude

Využíváte-li datové připojení na své SIM kartě do posledního zaplaceného megabajtu, určitě se vám již mnohokrát stalo, že s blížícím se koncem zúčtovacího období vám byla rychlost toku dat značně omezena. V případě operátora Vodafone byla tato rychlost po překročení FUP snížena na 20 kb/s. Po letošních prázninách již však dojde u červeného operátora k velké změně – nesníží vám rychlost dat, ale automaticky zaúčtuje 49 Kč za využívání dodatečných dat nad rámec vašeho balíčku.

 

Nově představená služba se jmenuje „Data nad rámec balíčku“ a poplatek 49 Kč zaplatí všíchni, kdo překročí FUP u jakéhokoliv datového tarifu Vodafonu. Uživatelům tarifů Internet v mobilu, Student Internet a Připojení pro mobil standard/super bude FUP navýšen o 50 MB, uživatelům ostatních tarifů o 250 MB. Viceprezident pro nefiremní zákazníky ve Vodafonu tento krok vysvětluje v tiskové zprávě následujícími slovy:

„Pozitivní zkušenost zákazníků s naší datovou sítí je hlavní prioritou letošního roku. Nesnažíme se proto jen zvyšovat rychlost a pokrytí, ale současně také inovujeme portfolio a nastavení služeb tak, aby více zákazníků mohlo efektivněji používat mobilní internet v nejvyšší možné rychlosti. Nechceme nadále snižovat pozitivní zkušenost zákazníků drastickým zpomalením rychlosti. Je to podobné, jako kdybychom zákazníkům záměrně rušili kvalitu hovoru po vyčerpání minut v balíčku.“

Naštěstí bude možné si službu Data nad rámec balíčku v samoobsluze vypnout a spokojit se po přečerpání FUP se zpomalením dat, jako tomu bylo dosud. O změně politiky FUP bude Vodafone své zákazníky informovat v následujících týdnech, k automatické aktivaci služby Data nad rámec balíčku dojde 13. září 2014.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku