Domů » Články » Přehled aplikací, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Dnešní přehled dočasně zlevněných aplikací přináší celkem šest zajímavých titulů, které pomohou dovybavit váš přístroj s iOS či Androidem.

Protože aplikace zůstávají zdarma jen po skutečně velmi omezenou dobu, neváhejte v případě zájmu s jejich stažením. V knihovně vám zůstanou navždy i po odinstalaci, ale zlevněnÉ již brzy být nemusí.

 

iOS

Shoppylist Pro

Shoppylist Pro je užitečná aplikace, která vám pomůže vytvořit odškrtávací nákupní seznam se spoustou doplňkových funkcí. Aplikaci využijí nejen zapomnětliví uživatelé, ale také například děti nebo každý, kdo jednou za čas potřebuje udělat velký nákup s desítkami položek (například na Vánoce)

U každé položky lze přidat i cenu či množství, což vám pomůže najít výhodné nabídky a lépe se tak orientovat v případě nákupu ve více řetězcích. Aplikace obsahuje 600 základních položek roztříděných do přehledných kategorií, ale vytvářet a editovat lze i vlastní.

Aplikace se dokonce učí často přidávané položky a později vám je tak bude navrhovat při tvorbě nákupních seznamů, kterých můžete mít najednou aktivních několik.

Užitečná je také možnost nákupní seznam exportovat a například vytisknout a vhod přijde i zobrazení zbývajících položek přímo na zamykací obrazovce nebo formou čísla na ikonce.

 

SYS Pro

Sys Pro je pokročilý systémový nástroj, s jehož pomocí můžete monitorovat většinu informací o telefonu. Zobrazit lze data například o baterii, využití úložiště, zaplnění operační paměti, aktuálním uploadu a downloadu, poloze a podobně.

Aplikace je vybavená i přehledným widgetem, který může být přidán do notifikačního centra. Neustále tak budete mít přehled o všech aspektech vašeho jablečného zařízení a aplikaci jistě využijete i pro odhalování problémů s připojením, signálem a podobně.

Zobrazit lze i velmi podrobné informace, jako jsou všemožné systémové statistiky, rozložení zaplnění paměti, údaje o síti a jiné užitečné parametry.

 

Fitness AR

Fitness AR
Cena: zdarma

Fitness AR je zajímavá aplikace pro sportovce, kteří si rádi prohlížejí své ujeté, ušlé, či uběhlé trasy na mapových podkladech, ale jistě zaujme i pouhé „zvědavce“.

Aplikace umí totiž zobrazovat nejen vaše aktivity z portálu Strava, ale také aktivity vašich přátel a nejslavnější trasy různých závodů apod.

A protože v názvu aplikace je označení pro rozšířenou realitu „AR“, je jasné, že profil trasy nemusí být zobrazen pouze na nudné „placaté“ mapě.

Hlavní předností Fitness AR je totiž možnost zobrazit trasu v podobě trojrozměrného výřezu světa kdekoliv ve vašem pokoji.

Můžete tak nad stolem nechat levitovat kus pohoří, na němž je vyznačena vaše túra a dle libosti výřezem otáčet, naklánět ho, přibližovat ho a podobně. Celý pohyb navíc může být zaznamenán na video, takže můžete snadno vytvořit zajímavou vizualizaci trasy pro vaše přátele či rodinu.

 

Android

Fast Camera – HD Camera Professional

Tato aplikace již byla v našem výběru před několika týdny, ale je opět dostupná zdarma, a proto se ji jistě vyplatí připomenout.

Pokročilá fotografická aplikace Fast Camera nabídne celou řadu nastavení, která ne vždy bývají obsažena v tovární aplikaci pro focení. Umožňuje zcela manuálně nastavit ISO, rychlost závěrky, expozici, vyvážení bílé a nechybí dokonce ani ruční ostření, což přijde vhod nejen při pořizování makro fotografií.

Samozřejmostí jsou pak různé filtry, pomocné mřížky a konfigurovatelná tlačítka.

Ošizena není ani video část aplikace – nastavit lze snímkovou frekvenci, bitrate a na podporovaných zařízeních lze natáčet dokonce i 4K video.

 

N Launcher Pro

N Launcher Pro je konfigurovatelný launcher, který svým designem odkazuje na vzhled Androidu 7.0 „Nougat“. Z Androidu 7 tedy pochází animace, styl doku aplikací, ikonky a widgety. Nechybí ale ani prvky nejnovější verze Oreo, tvůrci jednoduše vybírají z každé verze to nejlepší.

Nejvíce designem aplikace připomíná asi Pixel Launcher od Googlu, ale oproti němu nabídne více pokročilých nastavení. N Launcher umí skrývat nechtěné aplikace, nastavit chování menu aplikací, editovat jednotlivé ikonky a samozřejmostí je i podpora různého typy wallpaperů, včetně těch „živých“, které znovu získávají na popularitě právě kvůli jejich použití v Pixelech 2.

 

Quick App Lock Pro

Jak je asi z názvu aplikace každému jasné, účelem tohoto nástroje je zamykání dalších aplikací a systémových funkcí. Jednoduše můžete omezit přístup nejen k jakékoliv aplikaci, ale také k určitým procesům, jako je změna nastavení Bluetooth či Wi-Fi, přijímání nebo vytáčení hovorů a podobně.

Typicky tak můžete zabránit malým dětem používajícím váš telefon v provádění určitých operací, omezit možnosti ovládání vystaveného zařízení, nebo prostě jen chránit obsah citlivých aplikací před přáteli a rodinou.

Zamykání může být řešeno zamykacím vzorem nebo otiskem prstu a lze nakonfigurovat, aby se aplikace spouštěla ihned po startu systému. Praktická je také možnost zaslání nouzového kódu pro odemčení v případě, že zapomenete heslo.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

5 komentářů

  1. Porad mi chybi Windows : )

  2. Dobrý den, před časem jste tu uváděli aplikaci zdarma Navigator pro. Píšete tu že si Google bude pamatovat instalaci. Vůbec jí ve svém účtu nevidím a na google play se nedá vyhledat.

  3. Mám to stejně Honzo.
    Aplikaci jsem v rámci akce stáhnul instaloval a pak kvůli přehrání Rom odinstalovat.
    Zpátky ji nedostanu, gplay mi ji nenajde, v účtu historie objednávek není ani v knihovně kde je přehled dříve staženych aplikaci a her.
    Zdá se že ji autoři nebo přímo google z nějakého důvodu odstranili.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).