TOPlist

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Po týdenní odmlce kvůli záplavě novinek z CESu opět nabízíme pravidelný přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zcela zdarma, navzdory tomu, že jsou běžně placené.

Ve výběru najdete tři aplikace pro iOS a trojici titulů určených pro zařízení s Androidem.

Pokud vás nějaká hra či aplikace zaujme, s jejím stažením neváhejte, brzy zdarma již být nemusí.

iOS

gMusic

Z názvu gMusic se dá odvodit, k čemu je tato aplikace určena — jedná se o alternativního klienta pro přístup ke streamovací hudební službě Google Play Music. Oproti oficiální aplikaci ale nabízí několik zajímavých funkcí navíc, které by vám měly zpříjemnit poslech.

Na první pohled si všimnete zejména přepracovaného designu, který ladí se stylem iOS a neodkazuje k Androidu. Při bližším prozkoumání pak objevíte například plně manuální ekvalizér s deseti posuvníky či možnost propojení s Last.fm a YouTube.

Zajímavé je ale také generování automatických playlistů, snadná editace těch již uložených, přihlašování na jedno kliknutí pomocí správce hesel 1Password a potěší i spánkový časovač.

Samozřejmostí jsou pak všechny funkce známé z oficiální aplikace, jako offline poslech, řazení knihovny podle umělce, žánru, alba a podobně, rádiové stanice, objevování umělců a další.

Wake N Shake

Wake N Shake je budík pro nenapravitelné spáče, kteří jsou schopni pomocí snooze tlačítka odkládat vstávání po pár minutách třeba hodinu.

Tato aplikace totiž žádné odkládací tlačítko nemá a nejde ji dokonce ani jednoduše vypnout. Aby se budík deaktivoval, musíte s telefonem opakovaně klepat, zatímco se na obrazovce načítají procenta zbývající do vypnutí. Dobu třepání (resp. počet pohybů) je možné nastavit v 16 úrovních, přičemž ta poslední s označením „nelidská“ probudí zaručeně každého.

Předpoklad je takový, že po fyzickém výkonu nutném k vypnutí budíku budete probuzeni natolik, že opětovné upadnutí do spánku nehrozí. Aplikace vás navíc za pravidelné vstávání odměňuje achievementy, což možná pro někoho může být doplňující motivace vylézt z postele včas.

O aplikaci psaly i servery jako TechCrunch, WIRED, Mashable nebo americká CNN, takže se dá očekávat, že vás nezklame.

OfficeSuite PRO

OfficeSuite PRO je poměrně známá kolekce kancelářských programů, která se na mobilním poli vyrovná produktům Microsoftu a díky optimalizovanému ovládání je možná i předčí.

Součástí sady je správce souborů, který kromě přístupu k jednotlivým uloženým položkám obsahuje také praktické šablony dokumentů, umožňuje přenášet soubory přes Wi–Fi a nechybí dokonce ani propojení s cloudovými úložišti, jako je třeba Dropbox, Google Disk nebo OneDrive.

Samozřejmostí jsou pak editory dokumentů, tabulek a prezentací. Podporují formáty souborů používané Microsoft Office i standard OpenDocument, takže by neměl nastat problém s kompatibilitou. Kromě běžných nástrojů známých z desktopových kancelářských sad v aplikaci najdete také například možnost pro přímé vložení obrázku z fotoaparátu a jiné funkce využívající předností mobilních zařízení.

Příjemným bonusem je pak PDF prohlížeč umožňující i částečnou editaci tohoto souborového formátu. Konkrétně lze vyplňovat vyplnitelná políčka, přidávat komentáře a anotace, vkládat hesla nebo ruční podpisy a přepnout dokument do nočního režimu.

Android

Maze 3D

Vývojáři nebyli při návrhu jména pro tuto hru zrovna originální, Bludiště 3D je totiž spíše než název přesný popis hry. Ani herní koncept není zdánlivě nijak originální, pomocí kuličky musíte sbírat body v podobě zlaťáků a dostat se na konec každého labyrintu.

Jenže první zdání klame. Ve hře totiž nejste omezeni pouze jednou plochou, protože mapy obsahují „gravitační anomálie“, které vám umožní se pohybovat po všech stranách „trati“.

A aby to nebylo tak jednoduché, při postupu bludištěm budete muset kromě změn gravitace počítat také s různými nástrahami v podobě ostrých bodců, laserů, drolících se částí trati a podobně.

Page

Page je zajímavá aplikace pro každého, kdo občas potřebuje psát text v angličtině, ale není si úplně jistý správným pravopisem. Požadovaný text (status, příspěvek na fórum, komentář…) jednoduše nejprve napíšete v prostředí aplikace a výsledek poté zkopírujete — či v případě podporované služby přímo nasdílíte — do dané aplikace.

Aplikace samozřejmě opraví všechny překlepy, což by ale vyřešilo i prosté doinstalování angličtiny do vaší klávesnice. Oproti klávesnici ale dokáže Page měnit i slovosled vět tak, aby odpovídal pravidlům pro strukturu anglických vět. Samozřejmostí je i oprava interpunkce a možnost přidávat vlastní slova, která nebudou opravována — slang, jména, značky atd.

Potěší i možnost přepínat mezi americkou a britskou angličtinou a vhod jistě přijde také kontextová nabídka zobrazující synonyma a definice k jednotlivým slovům.

V aplikaci je zabudován i překladač s více než 50 jazyky a strojové předčítání textu, nicméně hlavní síla aplikace je v komplexní korekci textu, pro pouhý překlad je asi vhodnější použít přece jen pokročilejší Google Překladač.

Red Woods: Awakening

Red Woods: Awakening je horrorová hra se zajímavým pojetím, které trošku připomíná zpracování PC hry Slender: The Eight Pages.

Hra je unikátní koncepcí příběhu, který neustále přeskakuje mezi dvojicí postav. První postavou je Claire Mills, mladá studentka, která se za blíže nevyjasněných okolností probudí po autonehodě v podivném opuštěném protiatomovém krytu, z nějž se snaží dostat ven. Druhou postavu pak představuje její otec Harry, jenž se snaží dceru zoufale najít.

Psychologický aspekt hry bude působit zejména na citlivější uživatele, kteří se dokáží vžít do kůže obou nešťastníků. Méně emocionálně vnímaví hráči pak budou vystrašeni pravděpodobně zejména prostředím samotným. Kombinace šera, nuceného pohledu z první osoby, zvukových efektů a až na nezbytné ovládací prvky neexistující HUD zapůsobí asi na většinu hráčů.

PhoneArena hru doporučila ve svém přehledu nejlepších horrorových her roku 2016, takže určitě neuděláte chybu jejím vyzkoušením. Jediné mínus je možná náročná grafika, kvůli níž si hru nezahrajete na slabších přístrojích, potřebovat budete alespoň 2GB RAM a 1,5GHz čtyřjádrový procesor.

Autor článku Tomáš Krompolc
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku