Domů » Bleskovky » Představujeme Beenode: Spolehlivý hlídač klíčů a kabelek

Představujeme Beenode: Spolehlivý hlídač klíčů a kabelek

Česká společnost Beenode uvedla na trh zajímavé příslušenství v podobě chytrého hledače. Ten vám pomůže najít klíče od auta, peněženku, kabelku nebo třeba zapomenutý čip od garáže. Jedná se o malý přívěšek vybavený Bluetooth (Low energy) a reproduktorem, který stačí umístit třeba na svazek klíčů nebo do peněženky a až příště daný předmět budete hledat, jednoduše Beenode prozvoníte z telefonu a podle zvuku jej najdete.

Beenode

Beenode vás upozorní také na situace, kdy se dostanete z dosahu Bluetooth, případně skrze něj lze lokalizovat telefon a také jej využijete jako vzdálenou spoušť fotoaparátu. Aplikace pro ovládání je dostupná pro Android a iOS, majitelé mobilních Windows mají smůlu.

beenode2

Vyměnitelná baterie (typ CR2032) udrží přívesek v provozu po dobu 6 měsíců, v balení zároveň najdete druhou baterii. K dispozici je několik barevných variant a na e-shopu výrobce si lze přikoupit i barevnou samolepku (za 99 Kč) od Skinzone. Drobnou překážkou může být pořizovací cena; 1 kus stojí 690 Kč, při nákupu většího množství lze získat slevu.

Prostředí mobilní aplikace
Prostředí mobilní aplikace
Beenode
Cena: zdarma
‎Beenode
Cena: zdarma

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

 1. Ta cena je opravdu přehnaná. [odkaz]

 2. To iste vyrábala nokia uz pred par rokmi, doteraz mam jeden nerozbalený tresure tag doma z výpredaju za smiešnych 9€

 3. Fajn vecička, nicméně s klíči problém nemám, za to bych uvítal něco na e-cigo, doma ho někam postavím a pak zoufale hledám, napadla mě možnost NFC nálepky ale dosah bude mizerný, takže něco jako toto asi koupím a pokud možno menší, tak nutně to zase nepotřebují ale gadgety a podobně vecickč mám celkem rád.

  • Dobrý den,

   NFC technologie určitě není vhodná na hledání věcí. Zařízení Beenode vysílá Bluetooth, které má dosah až 50 metrů. Zařízení má malou velikost 36mm, díky tomu se dá vložit i do peněženky.

 4. Táňa Šenková

  Mám jeden kus a oceňuji, že bylo kam zavolat, když jsem nevěděla jak to propojit s telefonem. Můj problém vyřešili okamžitě. Na klíče perfektní.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).