Domů » Bleskovky » Představitel Samsungu: Dělání si legrace z fanoušků Applu se vyplatilo

Představitel Samsungu: Dělání si legrace z fanoušků Applu se vyplatilo

Samsung v Austrálii v roce 2011 vedl reklamní kampaň, kde si dělal legraci z fanoušků značky Apple. Narážel na to, že mají rádi svůj iPhone bez jakékoliv pochybnosti. V rozhovoru pro server AdNews se vyjádřil australský šéf marketingu v Samsungu Arno Lenior, že kampaň byla zábava a zároveň se vyplatila. Podle něj pomohla růstu značky Samsung na další úroveň. Přesněji prohlásil: „Byl to pro nás zlomový bod celosvětově. Dokázali jsme říci drzý příběh – když se nad tím zamyslíte, byli jsme korejská společnost, která začala třást zaběhnutým řádem.“

NextBigThing 60 Final

Původní reklama z roku 2011, která byla součástí kampaně

Problémem Samsungu dnes je, že díky svému úspěchu se stal větším cílem pro podobný druh reklamy. Arno Lenior prohlásil, že společnost se stále cítí být podceňovaným hráčem, který musí mobilním trhu něco prokazovat. „Nemyslím, že nás veřejnost vidí jako lídra trhu, a to mám celkem rád. Líbí se mi pozice značky, která je vyzyvatelem – I když budeme ve většině segmentech trhu lídrem, budeme se chovat jako vyzyvatel,“ dodal.

David Podzimek

7 komentářů

 1. --_-- (neregistrovaný)

  Ja mam skor pocit, ze samsung je riadne precenovana firma.

 2. Jak u koho, mě Samsumg tímto postupem zklamal a od Apple jsem utekl k Sony. Android není to pravé pro mě a tak brzy otestuji WP8….

 3. žbrenda wolš (neregistrovaný)

  Sa radšej starajte o svojich zákazníkov a zlepšite servis vy škmookí šmejdi. Už len kvôli tomuto pohŕdaniu zákazníkom by som si ťamťung nekúpil…

  • Tak shodou okolností, nyní umí servisovat Samsungy i Český servis, který servisuje Apple (výměna kus za kus zde samozřejmě nebude, takový kádr Samsung není:-) ), ale něco se přeci jen zlepšilo.

 4. Lukáš (neregistrovaný)

  Osobně už bych do Samsungu nešel třeba to, co udělali se systémem bada mě tak naštvalo, že už bych jej znovu nechtěl. Nejdřív vydají telefony, potom slibují aktualizace na novější verzi nakonec jsou několik měsíců potichu a potom najednou celý systém pošlou k ledu a podpora vývojářů, aby tvořili pro badu aplikace asi taky nic moc, když za takovou dobu je jich tam pět a půl, když třeba vidím, jak se snaží Nokia s WP, tak jde vidět, že je to jiná liga.

 5. tomas85svk (neregistrovaný)

  Ja mam zasa dobre skusenosti zo samsungom….kamaratovi sa pokazil mobil a vymenili mu ho kus za kus tak isto bratovi uz pred par rokmi omniu vymenili a o par rokov zasa galaxy s1 taktiez opraveny do tyzdna…mozno ide od pristupu servisu,predajcu atd….ale tak ja mam zasa velmy zle skusenosti zo znackou HTC a uz nikdy viac by som od nich nechcel nic…hrozny pristup.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).