Představení tabletu od Nokie s Windows 8 RT se pomalu blíží

Nokia před nedávnem představila další přístroje se systémem Windows Phone 8, nicméně dosud zaostávala za některými konkurenčními značkami (kupříkladu Samsung se svým Ativ Tabem) co se týče tabletů. Jediným pokusem o něco většího než mobil, byl kdysi dávno netbook Nokia Booklet 3G. Trendy se však mění a trh s nimi, proto by bylo záhodno, aby se Nokia opřela do konkurenčního boje i mimo sféru chytrých telefonů. Jak již vyznívá z nadpisu, začíná být čím dál více pravděpodobnější, že se v dílnách finské značky chystá  první tablet honosící se jejím logem. CEO Nokie Stephen Elop v nedávném rozhovoru naznačil,  že se na tabletu již pracuje.  Jeho slova podporuje i vyjádření hlavního designéra společnosti Nokia Marko Athissariho, který se zmínil o tom, že na tvorbě nového tabletu tráví třetinu svého času. Někteří zaměstnanci Microsoftu prý dokonce již prototyp tabletu od Nokie používají.

 
Ilustrační obrázek: I takhle by mohl tablet od Nokie s Windows 8 RT vypadat 

Na internetu se ihned vyrojili spekulace, jak tablet bude vypadat a hlavně, co bude uvnitř. V první řadě se mluví o dvoujádrovém procesoru Qualcomm S4 Pro s vysoce výkonnými jádry Krait, grafickým akcelerátorem Adreno 320 a obligátním jedním gigabajtem operační paměti. Dále bychom mohli podle všeho očekávat desetipalcový displej s FullHD. Předpokládá se také integrovaný 4G modul a několik paměťových verzí, z nichž bychom si mohli být téměř jisti v případě 32GB a 64GB varianty. Cenu odhadujeme mezi 500 – 700 € v závislosti na konfiguraci. Z mého pohledu by design smartphonů Nokia určitě mohl vypadat pěkně i v onom zvětšeném vydání, i když vzhledem ke konkurenci bude muset zaujmout i něčím dalším. Doufejme tedy, že se brzy dočkáme nějakých více oficiálních informací, které by plány Nokie v oblasti tabletů více přiblížily.

Zdroj

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

5 komentářů

 1. cechi (neregistrovaný)

  odhadovaná cena je opravdu lidová, to budou kupovat i sprosté vrstvy

 2. Lister0 (neregistrovaný)

  Ta cena je doufám špatný odhad, to by ten tablet ani nemuseli prodávat. Je to prostě strašně moc. Hlavně na Win RT nejsou žádné Nokia aplikace, kterými by svůj produkt odlišila od konkurence jako tomu bylo v případě WP. Z nynějších informací pro mě stále vychází Surface jako nejlepší volba. Jak se dá ale předpokládat, Nokia nějaké to eso z rukávu vytáhne.

  • chmeldas (neregistrovaný)

   Pro někoho bude cena představovat problém a pro někoho ne… S cenovkou na úrovni iPadu nemám žádný problém. Jen doufám, že uvedení tabletů na trh proběhne do Vánoc. Ze starého iPadu2 bude krásný dárek pro sestřičku a já si nadělím něco s Win8/RT.

 3. mino (neregistrovaný)

  Qualcomm S4 Pro je stvorjadro

 4. Martin Pavlović (neregistrovaný)

  Mé informace hovoří o obou verzích ;)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *