TOPlist

Předplatné netřeba. Microsoft uvolnil Outlook pro macOS k bezplatnému používání

Outlook
  • Outlook pro macOS je nově zdarma
  • Aplikace je nativní a obsahuje spoustu funkcí

Pokud vám nevyhovuje výchozí poštovní aplikaci v macOS, máte na výběr několik alternativ, mezi nimi i poštovní klient Microsoft Outlook. Jeho používání bylo ještě do včerejšího dne podmíněné předplatným služby Microsoft 365 nebo jednorázovou licencí na kancelářský balík Microsoft Office, v Redmondu se však rozhodli toto omezení zrušit a poskytnout Outlook zdarma všem uživatelům macOS.

Microsoft Outlook nemusí být nutně svázaný s účtem Microsoft, připojit si k němu můžete Gmail, iCloud, Yahoo nebo jakýkoliv jiný email využívající protokol IMAP. Kromě základního programu je její součástí i vlastní widget, nechybí ani nativní podpora systémových notifikací nebo funkce handoff pro plynulý přechod mezi macOS a iOS/iPadOS.

Aplikace byla před dvěma roky optimalizována pro nativní chod na procesorech Apple M1 a M2, a kromě toho dostala nový kabátek, aby lépe zapadla do nejnovějších verzí macOS. Stáhnout si můžete skrze Mac App Store.

Jedna univerzální aplikace pro všechny platformy?

Microsoft se v minulém roce rozhodl udělat ve svých poštovních klientech pořádek a pod hlavičkou iniciativy One Outlook (projekt Monarch) si stanovil za cíl vytvořit jednu univerzální aplikaci, která nahradí původní desktopové klienty (win32, UWP a macOS) a Outlook Web Access (OWA). S tím je spojen i aktuálně probíhající vývoj nové aplikace pro Windows, ovšem zatímco ta bude mít podobu progresivní webové aplikace, klient pro macOS je nativní systémovou aplikací.

Zástupce Microsoftu Michael Palermiti navíc pro server TheVerge prozradil, že progresivní webová aplikace Outlook pro macOS se aktuálně nechystá, což znamená jediné – o jednom Outlooku pro všechny platformy si můžeme nechat v blízké budoucnosti jen zdát.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku