Jeden Outlook vládne všem. Microsoftu unikla nová poštovní aplikace

Outlook

Už před více než rokem byla oznámena iniciativa One Outlook, jejímž cílem má být sjednocení roztříštěných poštovních klientů Microsoftu do jedné aplikace. Ta je vyvíjena pod kódovým označením Monarch a postupně má nahradit desktopové aplikace (Win32, UWP a macOS) i Outlook Web Access (OWA). Po měsících mlčení konečně začíná projekt nabírat konkrétní obrysy – Microsoftu v minulém týdnu unikla na web jedna z testovacích verzí.

One Outlook: univerzální pošťák

Soudě dle úniku vypadá nová aplikace téměř identicky jako ta webová, koneckonců z ní také vychází. Umí toho tedy víc než současná aplikace Pošta, na druhou stranu je jednodušší než „plnotučný“ Outlook z balíku Office. Nám se aplikaci podařilo stáhnout, avšak nikoliv spustit. Vyžadován je pracovní či studentský účet, ale ani s ním jsme neslavili úspěch.

Podle zahraničních redakcí umožňuje uniklá testovací verze uživateli nastavit si horní pás nabídek či přepnout vzhled do tmavého režimu. Podporuje i několik doplňků. Oproti webové verzi také obsahuje tlačítka pro minimalizaci/maximalizaci okna. Editor nového emailu se automaticky otevírá v novém okně. Aplikace prozatím neumí pracovat s běžnými účty a ani jich neumí připojit více. Je však vysoce pravděpodobně, že chybějící funkce Microsoft připraví do ostrého vydání.

Scott Stiles, viceprezident produktového managementu Outlook, v reakci na únik serveru TheVerge prozradil, že se jedná o velmi ranou a nepodporovanou verzi, která postrádá některé funkce a vylepšení. Ty by měly být součástí první veřejné beta verze, která vyjde v nadcházejících týdnech. Stiles dychtivým uživatelům doporučuje, aby si na tuto verzi počkali.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku