Domů » Bleskovky » Přechod začíná. Nové aplikace pro iOS musí podporovat displeje s vykousnutím

Přechod začíná. Nové aplikace pro iOS musí podporovat displeje s vykousnutím

S původním designem iPhonů se budeme muset pomalu rozloučit, pravidla pro vzhled jablečných telefonů v následující dekádě nastoluje výroční iPhone X. Podle uznávaného analytika Ming-Chi Kua Apple v letošním roce představí hned tři iPhony – řadového nástupce iPhonu X, jeho zvětšenou variantu s 6,5″ OLED displejem, a nakonec nejlevnější model s 6,1″ LCD displejem a několika kompromisy, avšak stále s výřezem při horní části obrazovky.

Poslední jmenovaný by měl zalepit díru po „klasických“ iPhonech s cenou pod tisícem dolarů, a z tohoto důvodu Ming-Chi Kuo očekává, že se stane velkým hitem, neboť zákazníci, kteří iPhone X odmítají jen z pragmatických důvodů, si budou moci koupit jeho levnější „dvojče“. Apple se údajně na tuto situaci řádně připraví a jen pro letošní rok prý hodlá vyrobit 100 milionů kusů těchto „levných“ iPhonů.

Jelikož mají všechny letošní iPhony disponovat stejně protáhlým displejem s výřezem v horní hraně, bude Apple po vývojářích vyžadovat optimalizované aplikace pro tyto displeje. Firma z Cupertina rozeslala vývojářům email, ve kterém stojí, že aplikace zaslané do dubna letošního roku do App Store, již musí být postaveny na základech SDK iOS 11 a musí podporovat Super Retina displej pro iPhone X. Apple tak chce předejít situaci z loňského roku, kdy po zahájení prodejů iPhone X byla spousta aplikací na jeho displej nepřipravena a zobrazovala namísto obsahu nevzhledné černé pruhy. Dá se předpokládat, že Apple později stanoví tuto povinnost i pro všechny aplikace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments