Domů » Bleskovky » Pražské metro se už brzy může těšit na mobilní signál. Přípravy jsou v plném proudu

Pražské metro se už brzy může těšit na mobilní signál. Přípravy jsou v plném proudu

Doba, kdy budete moci plnohodnotně používat mobilní telefon i v tunelech pražského metra, se začíná přibližovat. V minulých dnech proběhla na trase C mezi stanicemi Kačerov a Pražského povstání výluka, přičemž kromě technických záležitostí týkajících se železničního svršku proběhla i příprava na pokrytí tunelu mobilním signálem.

Podle fotografií z diskuzního fóra MetroWeb došlo k instalaci úchytů, po nichž bude vedena potřebná kabeláž. Podle předchozích informací má být signál LTE nejdříve rozveden na trase C mezi stanicemi Muzeum a Roztyly, údajně se tak stane již do konce letošního října, celá síť se pak má dočkat do konce roku 2022. Pokrytí tunelů mobilním signálem má přijít na 23 milionů korun, o investici se podělí všichni tři velcí tuzemští operátoři.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

 1. co tady blbouni brečíte kouknite se na pokrok a techniku našich vzorů blbečci s telefonama [odkaz]

  • Pointa ty blbe??
   Nebo blbečku? Nebo Debile? Nebo psychický narušený jedinče?

   Vysvětli mi, jaké je zaměření tohoto webu !!!
   Až na to přijdeš, tak pak se sám zeptej, co tady děláš, proč tady vůbec odpovídáš a proč to vůbec čteš.
   Pak zajdi k psychologovi, jestli jsi v pořádku, když máš nutkání psát takové hovadiny někam, kde tě to stejně evidentně vůbec nezajímá.. Uvidíš sám, co ti na to řekne..

   A BLBÁ ODPOVĚĎ NA TVOU BLBOU OTÁZKU: Žijeme v 21. století, kdy se prostě hodí mít signál uplně všude, ať už je to na záchodě, v metru, v parku či na ulici.. Tady nejde jen o internetová data, ale i o prostý signál, aby sis mohl zavolat, když potřebuješ !! Nemluvě o zavolání záchranných trojmístných čísel (tísňové volání)..
   BLBEČKU!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).