Pozvánka na webinář k Windows Azure

Společnost Microsoft před několika dny oznámila významné rozšíření funkčnosti služeb své cloudové platformy Microsoft Windows Azure. Vylepšení přispějí k dramatickému rozšíření rozsahu aplikací a služeb, které lze v cloudu provozovat. Zároveň dochází ke zpřístupnění platformy Microsoft Windows Azure v dalších 46 zemích po celém světě. 

Mezi nejdůležitější oznámené novinky patří:

  • nové možnosti režimu Infrastruktura jako služba (IaaS), včetně Windows Azure Virtual Machines pro aplikace běžící na Windows, nebo na Linuxu nebo Windows Azure Virtual Network k zabezpečenému připojení Windows Azure k on-premise sítím,
  • služba Windows Azure Web Sites umožňující vývojářům rychle a pohodlně nasadit webové stránky a podporující hned několik frameworků a populárních open-source aplikací,
  • integrovaný Windows Azure Preview Portal,
  • služba Windows Azure Media Services nabízející flexibilitu, škálovatelnost a spolehlivost cloudové služby při práci s médii ve vysoké kvalitě pro všechny. Během fungování preview bude služba Media Services zdarma, ale s omezením na 1 TB zpracovaných dat za měsíc.

 

Ke stávajícím službám, které byly vylepšeny, se řadí tyto:

  • vylepšení interoperability včetně nových knihoven pro platformy Java a Python,
  • zdokonalení vývojářských nástrojů Windows Azure SDK a podpora služeb Visual Studio Team Foundation,
  • aktualizace služeb aplikací včetně Windows Azure Active Directory, Content Delivery Network (CDN) a režimu distribuované mezipaměti,
  • Windows Azure SQL Reporting pro zabezpečený, flexibilní a finančně dostupný reporting s využitím cloudu, 
  • úložiště s lokální redundancí zajistí, že zákazníci, kteří nepožadují extrémně vysokou úroveň ochrany dat, budou moci vypnout možnost Geo Redundancy a ušetřit tak přes 25 procent nákladů, kdy základní průběžná sazba je 0,093 USD/gigabajt za měsíc. 

Tyto uvedené novinky pro zákazníky mimo jiné znamenají možnost snazšího nasazení existujících aplikací do veřejného cloudu či nabídku širšího výběru z řady programovacích jazyků při vývoji nových aplikací běžících na platformě Microsoft Windows Azure. Zároveň také dochází ke snížení cen u některých stávajících služeb jako například cena za provedené transakce úložiště či Content Delivery Network, a to až o 90 procent.

Webinář Vývoj Android aplikací na platformě Windows Azure

Dne 21. 6. 2012 v 9:00 jste srdečně zváni na na on-line seminář („webinář“) kombinovaný s praktickým cvičením, které je zaměřeno především na tvorbu aplikací pro Android na platformě Windows Azure, počínaje přípravou prostředí, nastavením Windows Azure SDK for JAVA, až po nasazení jednoduché aplikace. Cvičení je určeno převážně mobilním vývojářům a je zároveň příležitostí ke kontaktu se zkušenými lektory pro zodpovězení vašich otázek. V případě zájmu o účast na webináři se můžete zaregistrovat zde.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku