Domů » Články » Pozor na poslední update od Xiaomi. Zablokuje vám telefon. Jak problém vyřešit?

Pozor na poslední update od Xiaomi. Zablokuje vám telefon. Jak problém vyřešit?

Xiaomi na konci minulého týdne vydalo novou aktualizaci vývojářské verze globální ROM 6.12.15 (neplést s globálními verzemi telefonů s LTE, těch se chyba netýká), po jejíž aktualizaci telefon přestane fungovat.

Během aktualizačního procesu totiž dojde k chybě v procesu „com.android.systemui“ a telefon je možné pouze vypnout nebo restartovat, uživatel se tak vůbec nedostane do uživatelského prostředí. V České republice se chyba týká tisícovek uživatelů a pokud vám telefon tuto verzi nabídl, rozhodně na ni neaktualizujte a vyčkejte do 22. prosince, kdy by měla být vydána další aktualizace, která problém vyřeší.

Je také dobré do té doby vypnout automatické aktualizace skrze nabídku Nástroje -> Aplikace -> Tři tečky vpravo nahoře -> Nastavení aktualizace. V případě, že se již aktualizace stáhla a je připravena k instalaci, tak se tři tečky vpravo nahoře neobjeví a je nutné nejdříve vymazat celou složku s aktualizací ručně přes ikonu Soubory -> Úložiště (interní úložiště) -> Downloaded_ROM. Jakmile bude složka prázdná, tak se tři tečky v aplikaci Aktualizace během chvilky objeví zpět.

Aktualizaci jsem již nainstaloval. Jak problém vyřešit?

 • nejprve telefon připojte na nabíječku a buďte v dosahu WiFi sítě, u které jste byli naposled připojeni
 • v prohlížeči na PC přejděte na tuto adresu, kde se přihlaste pod Google účtem, který máte v telefonu, a vyberte svoje zařízení. Klikněte na tlačítko Vymazat. Tím bohužel přijdete o veškerá data v telefonu.
 • nyní se telefonu bude zhruba  10 až 30 minut restartovat do továrního nastavení
 • po dokončení procesu vyberte jazyk Slovenština a ponechte si telefon v tomto jazyce nastavený až do příští aktualizace, která by měla být uvolněna 22. prosince (nebo v dalších dnech). Důležité je, abyste po restartu nevybrali Češtinu, problém by se opět objevil.

Na problém upozornil internetový obchod Beryko.cz, který také připravil další průvodce, jak chybu odstranit (naleznete je zde).

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. A ja se s tim včera asi 2 hodiny rozčiloval :-/ díky za navod, po práci to zkusim. Chyba se ale tyka jen cz lokalizace? tzn. to pohnojil nekdo z překladatelů?

  • ano. na miui psal prekladatel, ze byla chyba v prekladu „percent“, coz se prekladalo jako „%“, misto „procent“. nebo tak nejak. proste hloupost, ktera mnohem lidem blokla telefony..

   • Chybu urobil prekladateľ, ktorého si najalo Xiaomi (možno niekto z dovozcov), a to v globálnej verzii ROM. Chybu neurobil nikto z tímu MIUI CZ/SK, ktorí stoja za miestnou ROM založenou na čínskej verzii ROM.

 2. No pecka, takže teď přijdu o všechny data, jelikož jsem si v sobotu upadte taky stáhl a od tý doby z něj mám těžítko. Ach jo :( to přesně chceš nastavovat se se vším znova před vánocema.

 3. Naše CZ/SK tydenni ROM je v pořádku. Stable ROM také. Týká se to originální Xiaomi týdenní Global ROM. O důvod víc zůstat u naší komunity miuios.cz!

 4. No jo, zažil jsem a pěkně si dal celý problém. Od rána do večera bez mobilu. V práci super. Funkčnost návodu potvrzuji. Na českou rom bych přešel rád, ale když už jsem poslal asi sedm žádostí o odemčení bootloaderu a nic se nestalo, jsem nucen zůstat na global.

 5. Jaroslav Čeček

  Restartujte tel. vypněte wifi, z SD karty si nainstalujte nějaký firewall a povolte přístup jen těm aplikacím serverům), které to nezablokují). To je moje řešení. Tel. lze alespoň tak nějak rozumně pužívat :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).