Domů » Bleskovky » Pozor na neznámá videa! Stačí pět vteřin a váš iPhone se zasekne

Pozor na neznámá videa! Stačí pět vteřin a váš iPhone se zasekne

Pamatujete si na loňský případ, kdy příchozí zpráva s konkrétním textem mohla způsobit restart iPhonu? Zdá se, že Apple bude muset řešit podobný problém. Internetem koluje krátké video ve formátu MP4, které po zhlédnutí způsobí zaseknutí telefonu.

This 5-second video will crash your iPhone

Systém se sice bezprostředně po přehrání videa chová standardně, pak ale dojde k jeho zpomalování, až se zcela zasekne. Server TheVerge video otestoval na několika iPhonech s nejnovější verzí iOS 10.1, i beta verzí 10.2, ve všech případech k došlo k zamrznutí.

Z něj se naštěstí lze vysvobodit vynuceným restartem; ten se u nejnovějších iPhonů 7 a 7 Plus vyvolává současným držením tlačítka spánku a tlačítka snížení hlasitosti, u starších iPhonů funguje kombinace tlačítka Power a středové klávesy. Doufáme, že Apple brzy vydá aktualizaci řešící tento problém.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. A teď je mrtvý google, nejdou mi žádný služby.

  2. Má někdo odkaz na to video?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).