Pozor na neznámá videa! Stačí pět vteřin a váš iPhone se zasekne

Pamatujete si na loňský případ, kdy příchozí zpráva s konkrétním textem mohla způsobit restart iPhonu? Zdá se, že Apple bude muset řešit podobný problém. Internetem koluje krátké video ve formátu MP4, které po zhlédnutí způsobí zaseknutí telefonu.

Systém se sice bezprostředně po přehrání videa chová standardně, pak ale dojde k jeho zpomalování, až se zcela zasekne. Server TheVerge video otestoval na několika iPhonech s nejnovější verzí iOS 10.1, i beta verzí 10.2, ve všech případech k došlo k zamrznutí.

Z něj se naštěstí lze vysvobodit vynuceným restartem; ten se u nejnovějších iPhonů 7 a 7 Plus vyvolává současným držením tlačítka spánku a tlačítka snížení hlasitosti, u starších iPhonů funguje kombinace tlačítka Power a středové klávesy. Doufáme, že Apple brzy vydá aktualizaci řešící tento problém.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. Michal (neregistrovaný)

    A teď je mrtvý google, nejdou mi žádný služby.

  2. Má někdo odkaz na to video?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel