Domů » Bleskovky » Pozlacený Samsung Galaxy S6 vypadá skvěle, cena je však vysoká

Pozlacený Samsung Galaxy S6 vypadá skvěle, cena je však vysoká

Dříve byly pozlacené telefony doménou hrstky movitých lidí, kteří se nezdráhali za tuto unikátnost zaplatit velké jmění. Dnes je již možné nechat si pozlatit téměř všechno, a tak není divu, že se tomuto trendu nevyhnuly ani chytré telefony.

Vietnamská firma Karalux, která se pozlacováním různých předmětů zabývá, nyní nechala projít procedurou i vlajkové lodě od Samsungu, Galaxy S6 a S6 Edge. Ty však tolik prostoru pro zlacení 24-karátovým zlatem neposkytují, jelikož přední i zadní stranu pokrývá sklo. Karalux tedy pozlatil pouze kovový rámeček okolo telefonu, spolu s malým rámečkem okolo fotoaparátu.

 

Celá procedura trvá 3 hodiny a zařízení musí projít 10 různými fázemi, než je zlatá vrstva nanesena. Nakonec je zlato ošetřeno nano vrstvou, která má zabránit odlupování a korozi.

 

Za proceduru si firma účtuje 400 dolarů (přes 10 000 Kč). Telefon se tedy poměrně prodraží, ale za unikátnost je zkrátka třeba si připlatit.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

6 komentářů

  1. karel (neregistrovaný)

    Pro cig.á.na dobrý

  2. cena je vysoká, no ja si pamätám aj na takéto kúsky:

    [odkaz]

  3. pozlátené h…o bude stále len h…o

  4. Yegor (neregistrovaný)

    Pozlacené ho.v.no je stále jen ho.v.no – v tomto případě velké kouřící sloní.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).