Domů » Bleskovky » Pozdě a bez šance na úspěch: Essential Phone dostává přídavný 3,5mm jack za 4 tisíce korun

Pozdě a bez šance na úspěch: Essential Phone dostává přídavný 3,5mm jack za 4 tisíce korun

Duchovní otec systému Android Andy Rubin loni představil smartphone Essential Phone, který zaujal technologické nadšence, avšak na trhu zcela propadl; v loňském roce se prý prodalo pouze 90 tisíc exemplářů. Jeho nástupce byl zrušen a budoucnost firmy je poměrně nejistá, o to větší je překvapení, že se v těchto dnech začíná prodávat nový rozšiřující modul pro více než rok starý a nepříliš úspěšný telefon.

Recenze Essential Phone: bezrámečková stylovka se šrámy na duši

Zvuk pro audiofily za 4 tisíce korun

Essential Phone má totiž modulární konstrukci, avšak jediným dostupným modulem byla dosud přídavná 360° kamerka. Nyní se však začíná prodávat slíbený modul Audio Adapter HD, který telefonu přidá poměrně elementární komponentu – 3,5mm jack. Ten je umístěn do odolného kvádrového batůžku z titanu, v němž se navíc schovávají komponenty pro zprostředkování co nejlepšího zvuku, zejména převodník ESS Sabre DAC schopný pracovat s formátem MQA (master quality audio). Adaptér se připouje magneticky k zádům telefonu, o kvalitě audia informuje LED indikátor.

Pokročilé komponenty ale nejsou zadarmo, Essential si za toto příslušenství účtuje 149 dolarů, což je v přepočtu asi 4 150 korun s DPH. Vzhledem k úzkému okruhu majitelů Essential Phone nebude toto příslušenství žádným prodejním trhákem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *