Domů » Bleskovky » Povedené video: takhle by dnes Apple představoval původní Macintosh z roku 1984

Povedené video: takhle by dnes Apple představoval původní Macintosh z roku 1984

Apple umí vytvářet velmi povedená videa, pokud jde o představení jeho produktů. Zatímco dnes je krátké produktové video standardní součástí každého zveřejnění, před čtyřiceti lety si o takovémto druhu uvedení produktu na trh mohli zákazníci jen nechat zdát, ačkoli reklama 1984 lákající na uvedení prvního počítače Macintosh měla něco do sebe.

Original Macintosh concept video
Produktové video pro původní Macintosh od Crepelleho se skutečně povedlo

Designér Thibaut Crepelle se rozhodl historickou křivdu napravit a vytvořil video ve stylu Applu pro první Macintosh z roku 1984. Za pomoci celé řady designérských programů vytvořil imitaci produktového videa, za které by se nemusela stydět ani firma z Cupertina.

Video odpovídá dnešním standardům Applu, alespoň pokud jde o prezentaci produktů ve stylu jednoduchosti a uživatelské přívětivosti. Ačkoli se původní Macintosh do značné míry podepsal na dnešním kultovním statusu kalifornského technologického obra, s podobným videem by jistě v roce 1984 způsobil mnohem větší poprask.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).