Domů » Bleskovky » Používat se to nedá, ale jde to! Vývojář zprovoznil Windows 95 na Apple Watch

Používat se to nedá, ale jde to! Vývojář zprovoznil Windows 95 na Apple Watch

Opět zde máme ukázku vývojářského umu, s nímž lze dosáhnout nemyslitelných, až šílených věcí. Vývojář Nick Lee dokázal upravit několik souborů v aplikaci WatchKit, díky čemuž byl schopný dostat do Apple Watch vlastní kód, který mu umožnil spustit na jablečných hodinkách operační systém Windows 95.

I installed Windows 95 on my Apple Watch

Pochopitelně používat dvacet let starý desktopový systém na hodinkách je čistý masochismus, byť Lee dokázal otevřít nabídku Start a spustit nějaké programy. O pohodlí ale rozhodně nemůže být řeč, samotný systém se spouští jednu hodinu a s korunkou Apple Watch musí být neustále pohybováno, aby se hodinky neuspaly. I tak tento příklad krásně demonstruje, jak se technika posouvá dopředu – procesor Apple Watch s taktem 520 MHz je zhruba 25× rychlejší, než processor 386 splňující minimální požadavky pro běh Windows 95. Jejich emulace na Apple Watch navíc není prvním Leeho úspěchem, už dříve na těchto hodinkách dokázal provozovat Mac OS 7.5.5.

applewatch

Máte-li chuť se do podobné šílenosti pustit, podívejte se na vývojářův blog, kde najdete potřebné instrukce a požadované kódy. Mějte však na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. SLOVovca (neregistrovaný)

    „Používat se to nedá“ – hmm ..

  2. Jan (neregistrovaný)

    Konecne. Uz bolo na case aby niekto predviedol skutocne hodinky urcene na pracu :)

  3. maky (neregistrovaný)

    Až na to půjdou XPčka, budu konečně smažit nejnovější hry i mimo domov.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).