Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Xiaomi chystá nástupce oblíbeného Redmi Note 8, dostane 120Hz displej

Potvrzeno: Xiaomi chystá nástupce oblíbeného Redmi Note 8, dostane 120Hz displej

Dceřiné firmě čínského giganta Xiaomi s názvem Redmi se daří poměrně dobře, což se nejvíce projevuje na jejích produktech. Jedna z nejpopulárnějších řad výrobce jménem Note zaznamenala hned několik úspěšných modelů, přičemž jeden z těch oblíbenějších byl bezesporu Redmi Note 8, kterého se celosvětově prodalo přes 25 milionů kusů. Čínská značka si toho je plně vědoma, a proto neváhala na Twitteru prozradit informaci, kterou běžně očekáváme spíše od leakerů.

Redmi Note 8 2021 official twitter
Informaci o chystaném modelu prozradilo přímo Xiaomi

V návaznosti na úspěchy Redmi Note 8 se Xiaomi rozhodlo tento telefon aktualizovat pro rok 2021. Xiaomi Redmi Note 8 2021 by podle spekulací mělo disponovat 120Hz IPS displejem, procesorem MediaTek Helio G85, 4 000mAh baterií s podporou 22,5W nabíjení či čtveřicí fotoaparátů (hlavní 48Mpx snímač, širokoúhlý fotoaparát, teleobjektiv a portrétní objektiv). Pravděpodobně do vínku také dostane Bluetooth 5.2 a minimálně Android 11 s nadstavbou MIUI 12.

redmi note 8 3
Redmi Note 8

Bohužel nám Xiaomi neprozradilo nic o ceně či plánované dostupnosti inovovaného telefonu Redmi Note 8. Dá se nicméně předpokládat, že cenou se nebude příliš lišit od původního modelu v době uvedení, čímž by Redmi Note 8 2021 zamířil do střední třídy.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Tohle je trochu postarší zpráva, každopádně ať se divám jak se dívám, tak mi tenhle telefon nedává smysl. Jestli si někdo pamatujete na recenze v době vydání původního Note 8, tak už tehdy nikomu ten smysl nedával. Tehdy všechny ty recenze (aspoň které jsem četl a že jich bylo) vyznívaly tak, že kdo si ho chce koupit ať se na to fakt vykašle a raději si připlatí za Note 8 Pro, který se skutečně povedl. Celkově v roce 2021 vydat telefon s 4000 mAh je teda mocná ultraprasárna a velké selhání marketingu 👎

  2. pan inkognito

    xiaomi jsou zoufalci, člověk by řekl, že redmi note 8 pro rok 2021 je redmi note 10 (a jeho současných/budoucích bambilion S, Pro, Ultra, Max, Ultra Max, Max Pro, Ultra Pro Max, Pro Max Pro verzí), ale ono ne, trh si žádá ještě RN8 2021… to nevymyslíš

    • Neomlouvám Xiaomi za tento šílený marketingový blábol, ale když se podíváš na ostatní výrobce a značení jejich produktů, tak žádný z nich na tom není o nic lépe.

  3. Především to zabíjí procesor MTK. Vydržel někomu déle než do konce záruky?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).