Page Speed.Live Website Performance Monitoring

Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Windows Phone 8.1 budou v rámci Developer Preview programu dostupné 10. dubna

Potvrzeno: Windows Phone 8.1 budou v rámci Developer Preview programu dostupné 10. dubna

Již pouhé dva dny nás dělí od oficiálního představení nové verze systému Windows Phone, s nímž bude spojeno i představení několika nových zařízení s tímto systémem. Finální verze již byla zaslána výrobcům mobilních zařízení a to nejen pro její implementaci do nových přístrojů, ale rovněž pro připravení aktualizace pro přístroje stávající. Tato aktualizace bude zřejmě doplněna i o update firmwaru některých zařízení, což společně se schvalovacími procesy operátorů zřejmě způsobí několika týdenní zpoždění. Vývojáři zapojení do programu Developer Preview se ale dočkají mnohem dříve.

 

Původně se očekávalo, že systém Windows Phone 8.1 bude prostřednictvím výše zmíněného programu vypuštěn již v den konání vývojářské konference Build, 2. dubna. Toto datum však bylo odloženo na „konec dubna“, což není příliš konkrétní datum. Server WPCentral ale nyní přišel s potvrzenou informací, že ono magické datum je stanoveno na čtvrtek 10. dubna. V tento den by měl být systém k dispozici pro všechna zařízení s Windows Phone 8. Do Developer Preview programu se můžete snadno registrovat podle pokynů, které najdete v závěru této bleskovky.


 

Doufejme tedy, že Microsoft dodrží svůj vnitřní plán a na poslední chvíli tento údaj nezmění. Ostatní uživatelé budou muset počkat na OTA update po ukončení schvalovacího procesu u operátorů, který zřejmě stejně jako v případě vydání aktualizace GDR3 přistane nejdřív na zařízeních vyšších řad.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
McJobs
Uživatel
McJobs

aleluja

hudyss
Uživatel
hudyss

No jsem zvědav

Porek
Uživatel
Porek

Smaže se instalací wp 8.1 black od nokie?

mimonaut
Uživatel
mimonaut

S největší pravděpodobností nikoliv, stejně jako se nesmazal amber instalací develoer preview GDR3.