Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Samsung Galaxy Tab 3 10.1 pohání čip od Intelu

Potvrzeno: Samsung Galaxy Tab 3 10.1 pohání čip od Intelu

Při představení tabletu Samsung Galaxy Tab 3 se spekulovalo nad použitým procesorem, jelikož Samsung o konkrétním typu čipu v tiskové zprávě mlčel. Společnost Intel však nyní přispěchala s upřesněním, že desetipalcovou variantu tabletu skutečně pohání jejich dvoujádrový čip Intel Atom Z2560 s taktem 1,6 GHz pro každé jádro (Clover Trail+). Grafickou akceleraci pak zajišťuje čip Intel Graphics Media Accelerator. Součástí celého řešení jsou pak ještě čipy Intel XMM 6262 a Intel XMM 7160, které zajišťují datový provoz v 3G a LTE sítích.

 

Procesory byly údajně navrženy speciálně pro to, aby umožňovaly rychlou práci s aplikacemi, pohodlné prohlížení internetu, aby uživatelům nabídly skvělou grafiku ve 3D, pokročilé funkce kamery a fotoaparátu a živé HD video při energetické úspornosti. Zejména ona energetická náročnost nás zajímá a jsme zvědaví, jak dlouho tablet s tímto řešením vydrží při běžném používání.

Připomínáme, že v České republice a na Slovensku se oba tablety (ve WiFi i 3G/LTE variantě) budou prodávat v průběhu července, cena zatím stanovena nebyla.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. PHiLiPZ (neregistrovaný)

    Kym budu davat do tabletov displeje s rozlisenim nizsim ako sucasny priemer na smartfonoch (720p, 1080p), nezaujimaju ma ich tablety.

    • Toto neni high end tablet. Vysoke rozlisenie si zjavne nechavaju pre inu triedu tabletov. Zacalo to nexusom 10 a ma prist aj samsung ekvivalent nexa 10.

  2. Kurňa, to se nám zase intel začíná rozmáhat, to nám tak v ARM světě chybělo. A to jsem myslel, že už konečně od té historické zrůdnosti jménem x86 bude klid :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).