Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Potvrzeno: OnePlus 6 nabídne Snapdragon 845, 8 GB RAM a 256GB paměť

Potvrzeno: OnePlus 6 nabídne Snapdragon 845, 8 GB RAM a 256GB paměť

Téměř všichni velcí výrobci mobilních telefonů své karty pro první polovinu letošního roku okryli, byť pár značek nám ke složení kompletního puzzle ještě chybí, např. LG, HTC či OnePlus. Poslední jmenovaná firma v minulých dnech začala kolem svého chystaného smartphonu vytvářet patřičný humbuk, aby si zájemci o nový mobil jednoduše nekoupili konkurenci. Takto například vypadá první oficiální upoutávka.

V ní OnePlus láka na rychlost, kterou zajistí čipset Qualcomm Snapdragon 845, podpořený až 8 GB operační paměti. Výrobce tyto parametry potvrdil na svém blogu a přidal informaci o kapacitě úložiště, které bude dosahovat kapacity až 256 GB. Internetem také koluje druhá upoutávka, která láká na speciální edici s tématikou Avengers.

Toto video se objevilo (a následně bylo staženo) na indické mutaci facebookových stránek OnePlus, patrně se jedná o výsledek spolupráce s Marvel Studios ku příležitosti premiéry nového filmu Avengers: Infinity War. Podobnou specialitu si loni značka OnePlus připravila i pro fanoušky Star Wars, bohužel pouze v Indii. Noví Avengers mají premiéru 27. dubna, takže je možné, že odhalení OnePlus 6 proběhne v blízkosti tohoto termínu. Nasvědčuje tomu i nedostupnost některých variant modelu 5T na oficiálních stránkách výrobce naznačující vyprodání skladů.

Mezigenerační zdražení

Spekuluje se také o ceně OnePlus 6, která má údajně mezigeneračně vzrůst o zhruba 50 dolarů (asi tisíc korun bez DPH). Podle čínských zdrojů mají dorazit celkem tři paměťové varianty, přičemž za model s 64GB pamětí si má výrobce říci o 3 299 CNY (asi 10 800 korun bez DPH), za 128GB variantu 3 799 CNY (asi 12 500 korun bez DPH) a OnePlus 6 s 256GB pamětí má stát asi 4 399 CNY (asi 14 400 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments