Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Microsoft se zbavuje výroby hloupých Nokií

Potvrzeno: Microsoft se zbavuje výroby hloupých Nokií

V minulém týdnu se objevila spekulace, že se Microsoft bude chtít zbavit výroby hloupých telefonů, které vyrábí pod značkou Nokia (více informací). Dnes se tyto spekulace potvrzují – vývoj a výrobu základních telefonů Nokia včetně práv na samotnou značku si za 350 milionů dolarů koupila společnost FIH Mobile, dceřiná firma čínského Foxconnu.

nokia-130_story

Akvizici pocítí i 4 500 zaměstnanců divize Microsoft Mobile, kteří přejdou pod křídla Foxconnu. Tato čínská firma před rokem vyrobila tablet Nokia N1 (více informací), je tedy možné, že se stane dvorním výrobcem legendární finské značky, které po prodeji vlastní mobilní divize Microsoftu žádné výrobní kapacity nezbyly. Microsoft se z mobilního trhu ale zcela nestahuje, nadále bude pokračovat ve vývoji systému Windows 10 Mobile, který poskytne svým partnerům jako jsou Acer, Alcatel, HP, VAIO a další. Kromě toho divize Windows and Devices údajně pracuje na vývoji prémiového telefonu, který by pod značkou Surface měl přijít někdy v příštím roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments