TOPlist

Microsoft údajně propustí zbytek mobilní divize: Výrobu hloupých Nokií má převzít Foxconn

Microsoft mezi lednem a březnem letošního roku prodal 15,7 milionů hloupých telefonů nesoucích značku Nokia, což je téměř sedmkrát více než dokázal prodat Lumií (více informací). Redmondští se podle posledních zpráv budou chtít veškerého dědictví po finské Nokii zbavit – velká část někdejší mobilní divize Nokie již byla propuštěna, řada Lumia zrušena, a tak nyní přicházejí na řadu hloupé telefony.

Nokia 130 vyrobená Microsoftem

Podle čínského serveru VTech má Microsoft v plánu prodat licenci na mobilní značku Nokia, která mu patří až do roku 2024, společnosti Foxconn. S tímto prodejem má redmondskou společnost opustit zhruba polovina zaměstnanců už tak dosti prořídlé divize Microsoft Mobile.

Pokud se tato zpráva potvrdí, bude to de facto znamenat úplný konec samostatné mobilní divize Microsoftu. Část jejích úkolů převezme divize Windows and Devices, která vyvíjí operační systém Windows 10 Mobile a za zavřenými dveřmi pracuje na nové řadě telefonů Surface. Tím však veškeré úsilí Microsoftu ve světě smartphonů skončí; redmondští doufají, že po vyklizení pozic se výrobou telefonů s mobilními Windows budou zabývat výrobci třetích stran.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku