Domů » Bleskovky » Microsoft údajně propustí zbytek mobilní divize: Výrobu hloupých Nokií má převzít Foxconn

Microsoft údajně propustí zbytek mobilní divize: Výrobu hloupých Nokií má převzít Foxconn

Microsoft mezi lednem a březnem letošního roku prodal 15,7 milionů hloupých telefonů nesoucích značku Nokia, což je téměř sedmkrát více než dokázal prodat Lumií (více informací). Redmondští se podle posledních zpráv budou chtít veškerého dědictví po finské Nokii zbavit – velká část někdejší mobilní divize Nokie již byla propuštěna, řada Lumia zrušena, a tak nyní přicházejí na řadu hloupé telefony.

nokia-130_story

Nokia 130 vyrobená Microsoftem

Podle čínského serveru VTech má Microsoft v plánu prodat licenci na mobilní značku Nokia, která mu patří až do roku 2024, společnosti Foxconn. S tímto prodejem má redmondskou společnost opustit zhruba polovina zaměstnanců už tak dosti prořídlé divize Microsoft Mobile.

Pokud se tato zpráva potvrdí, bude to de facto znamenat úplný konec samostatné mobilní divize Microsoftu. Část jejích úkolů převezme divize Windows and Devices, která vyvíjí operační systém Windows 10 Mobile a za zavřenými dveřmi pracuje na nové řadě telefonů Surface. Tím však veškeré úsilí Microsoftu ve světě smartphonů skončí; redmondští doufají, že po vyklizení pozic se výrobou telefonů s mobilními Windows budou zabývat výrobci třetích stran.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

30 komentářů

 1. Standa (neregistrovaný)

  No jo Microsoft zase zabil další věc která relativně fungovala jako to dělá poslední dobou se vším. Zhnusili se mi tak, že jsem začal používat alternativní aplikace od jiných výrobců a PC už nepoužívám vůbec. Nehodlám ten ksindl jakkoliv podporovat

  • Petr (neregistrovaný)

   Já zas přestal podporovat ten vlezlý splácaný šmírovací xindl od Google a přešel na Microsoft a to komplet.Úplně nový a kvalitnější svět.

  • Stando mně se hnusí Google a možná ještě více Apple. Pokud WM skončí, budu si muset vybrat ,,menší zlo“ … Drž se, nejsi v tom sám. Každému se něco hnusí ;)

  • pat (neregistrovaný)

   Co fungovalo :) nokia ?
   Ms nedokazal drzat store rovnako kvalitny s inymi platformami.
   Nema sancu ako treti os

 2. hd (neregistrovaný)

  Microsoft mobil nejsou jen mobily . Tam je i surface tým. Jak tedy proridla?

  • Lumia konec.
   Surface příští rok někdy, jestli je dříve nevezme někdo třetí.
   Poslední zhasne.
   Protože peníze.
   HP a kdo dál?

   • xxxx (neregistrovaný)

    No nwm nwm, ale než se ukázali Surface tak zařízení 2v1 nikdo neměl a nechtěl a teď výrobci rychrlijou jeden produkt za druhým aby se Surface vyrovnali. Surface jsou navíc divizí která vždy končí v zisku. Není jediný důvod proč by s nima měl MS přestat.

   • q (neregistrovaný)

    Ved hej, podla poslednych informacii bude novy mobil len zmensenym Surface so systemom Win10M.

  • Ibn Fadlan (neregistrovaný)

   Nečítal si článok. Hlúpe Nokie robí iná divízia, po jej zrušení zostane len tá, ktorá robí Surface.

 3. tedy (neregistrovaný)

  MS fakt není normální, i tohle zabijí, přitom spousta lidí po tlačítkových (myšleno kvalitních) telefonech, stále více volá, placek už je přehršle, všechny na jedno kopyto a na něco jsou tlačítkáče lepší a stále nedostižné.
  Divím se že se výroby nechopí nějaký jiný výrobce a nedělá telefony co kdysi nokia za dob své největší slávy jako E či N Series, lidé by jim utrhali ruce!

  • pat (neregistrovaný)

   Vsak to daju foxconu. Co zabiji ? Ich tak trapia telefony bez os

  • Lukáš (neregistrovaný)

   No jo ale na tlačítkových telefonech nemůžeš nikdy v životě udělat pokrok. MS musí vydat pořádnou sérii telefonů prostě musí zvládnout Surface phone.

 4. tedy (neregistrovaný)

  Jsem hodně rád že mám doma stále funkční Motorola VE538 [odkaz] sice je to uvnitř sagem, kteří jej na objednávku motoroly a snad i podle jejich návrhu vyrobili ale výborný a klávesnice dokonalá.
  Moc bych někde chtěl sehnat zachovalpu motorolu RAZR V3 a V/V9 a mit ještě tyhle véčkové legendy.

 5. „redmondští doufají, že po vyklizení pozic se výrobou telefonů s mobilními Windows budou zabývat výrobci třetích stran.“

  Co jiného jim také zbývá než doufat, ale jak se říká „doufat můžou“ ????????

  • Petr (neregistrovaný)

   Pořád větší šance než doufání BB že je spasí Android :-D :-D

   • Tade (neregistrovaný)

    Nekaž mu tu škodolibou radost ????

   • vlada (neregistrovaný)

    V mobilech jsou v cudu obe spolecnosti. MS ma alespon nekolik cash-cows, narozdil od BB, kteremu jde o zivot.

 6. ale nikdo se ničím zabývat nebude, tím to opravdu končí

 7. Paulie88 (neregistrovaný)

  Kde jsou ty frajeři co tu pořád hlásají jak žádnej konec není? Proboha probuďte se každej kdo koupil telefon s WP, včetně mě je prostě idiot co udělal chybu, protože tohle prostě zemře … MS na to totálně kašle a totálně to odrovnal. Po tom jak ostatní výrobci uvidí co MS udělal tak to spíš vzdají taky , než aby se do toho naopak pustili :D :D

  A Nokia od Foxconnu? Tak to je asi ten největšíáí vtip roku. Ok, mobil od MS už zřejmě nikdy nevznikne a pokud někdy nějakej Surface udělají bude to stejně zdechlina s nulovým prodejem, takže vlastně tímto krokem se definitivně stalo to, že jediný výrobci telefonů na světě jsou Korea a Čína + Apple a dejme tomu Sony :D :D Takže západ si opět může pogratulovat jak je naprosto neschopnej a nechal se opět rozdrtit asijskou konkurencí a poklekl před ní na kolena …

  • Johny (neregistrovaný)

   Nezemře, nemůže. Je to neúspěch a je to průšvih, ale je zřejmé, že i když si dá třeba mobilní system pauzu, bude tady aby naskočil zpět s novými, výkonějšími zařízeními. Všechno směřuje k tomu, že doma budeš mít jen periferie, které propojíš místo s velkým bigtowerem bezdrátově s telefonem/tabletem. Jinak to prostě ani být nemůže. Problém je přístup MS a v jakém hnojním stavu je to teď. O to ještě smutnější je, že MS používá uživatele jako betatestery.

 8. Martin (neregistrovaný)

  Proč to ti blbouni vůbec kupovali? Zbytečně zabili firmu, která aspoň trochu fungovala a výraběla pěkný telefony. Měli přejít na android a měli by klid, takhle se nechali zničit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).