Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Huawei P30 Pro dostane periskopickou zoomovací kameru

Potvrzeno: Huawei P30 Pro dostane periskopickou zoomovací kameru

Celý rok kraloval fotografickému žebříčku DxOMark smartphone Huawei P20 Pro, a i po roce se vyhřívá na prvním místě, byť se o něj dělí s Huawei Mate 20 Pro a Samsungem Galaxy S10+. Huawei se netají tím, že se chystá opět svým pronásledovatelům uniknout, a to díky chystanému smartphonu P30 Pro.

Huawei release a new teaser for the Huawei P30 series

Tento telefon bude představen společně s několika slabšími sourozenci 26. března v Paříži, kde nebude chybět ani naše redakce, a podle oficiálních upoutávek bude důraz opět kladen hlavně na fotoaparát.

Huawei děkuje Samsungu za rozehřátí publika a láká na řadu P30

Periskopická kamera s dechberoucím zoomem

Fotoaparát Huawei P30 Pro bude disponovat čtyřmi čočkami, spekulovanou hlavní novinku nyní potvrdil viceprezident globálního produktového marketingu Clement Wong. Huawei P30 Pro dostane funkci super-zoom, kterou má zajistit v mobilních telefonech dosud nepoužitý prvek. Tím prvkem bude periskopická kamera, tedy soustava čoček umístěných v podélné ose telefonu, na něž bude dopadat světlo skrze hranol se zrcátkem. Zda se bude jednat o pevné řešení, nebo o mechanicky pohyblivou optiku s možností plynulého zoomování, zatím nevíme. Spekuluje se, že maximem má být až desetinásobné přiblížení. Následující fotografie byla například pořízena z ruky bez jakékoliv dodatečné pomoci.

Musíme podotknout, že periskopický fotoaparát není úplnou novinkou, v roce 2015 jej například měl smartphone Asus Zenfone Zoom.

Speciální noční režim

Viceprezident Huawei také slíbil ještě lepší výsledky při pořizování snímků za zhoršeného osvětlení. Nový noční režim byl prý vyvinutý přímo v Huawei tak, aby o úroveň překonal softwarové řešení konkurence, což lze brát jako rýpnutí do Google.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments