Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Deutsche Telekom se stane 100% vlastníkem českého T-Mobile

Potvrzeno: Deutsche Telekom se stane 100% vlastníkem českého T-Mobile

Deutsche Telekom dnes oznámil odkoupení zbývajících 39 procent akcií českého T-Mobile za cenu 0,8 miliardy EUR. Vlastníkem tohoto podílu je konsorcium investorů. Akvizice zbývajících akcií umožňuje zjednodušení kapitálové a správní struktury T-Mobile CZ. Transakce navíc poskytuje finanční výhody, jako jsou úspory ročních výplat dividend minoritním akcionářům a zvýšení čistého zisku. T-Mobile CZ je již plně konsolidován do struktury Deutsche Telekom, transakce tedy nebude mít žádný dopad na příjmy a EBITDA skupiny. Samotná transakce nepodléhá schválení regulačními orgány.

Akvizice zbývajících akcií je přirozeným krokem k optimalizaci našeho portfolia a podporuje naši transformaci do podoby integrovaného pan-evropského operátora,“ komentuje Claudia Nemat, členka představenstva pro Evropu a Technologie Deutsche Telekom. „Česká republika je pro Deutsche Telekom důležitým trhem kvůli své velikosti a struktuře. Pokračující integrací s T-Systems Czech Republic a plánovanou kombinací s českými provozy skupiny GTS se T-Mobile Czech Republic vydal po jasné strategické cestě, na jejímž konci bude významné posílení nabídky v oblasti fixních sítí a následně i pozice v segmentu B2B.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).