Potřebujete zabavit děti? Tohle jsou nejzajímavější pohádky na Disney+

star wars povstalci
  • Máte pocit, že Disney+ je jen pro děti a mladistvé?
  • To určitě ne, ačkoliv obsahu pro ně je tam celá plejáda
  • Za nás určitě stojí za zhlédnutí seriál Star Wars Povstalci nebo moderní disneyovka Encanto

Disney+ vstoupilo na český trh v polovině června a hrdě se postavilo proti silné konkurenci v odvětví VOD platforem, jako jsou Netflix, HBO Max nebo lokální Voyo. Služba vyjde na 199 Kč měsíčně, respektive 1 990 Kč ročně, a lze ji využívat na televizi, počítači, mobilu i tabletu. V našem novém seznamu se tentokrát podíváme na nejzajímavější pořady pro malé, ale i větší děti.

Legenda o Mulan

  • Znění: české

Rovnou začneme jednou z originálních disneyovek jménem Legenda o Mulan. Ve filmu z roku 1998 sledujeme příběh mladé Mulan, která se rozhodne bojovat za svou zemi poté, co ji napadnou kočovní Hunové. Jako u většiny původních pohádek Walta Disneyho se i zde setkáváme s velmi dospělými myšlenkami podávanými tak, aby jim porozumělo i malé dítě.

mulan disney
Máte radši původní animovanou Mulan, nebo tu novou hranou?

Nutno poznamenat, že streamovací služba Disney+ nabízí ke zhlédnutí i druhý díl z roku 2004, ale kromě něj i hrané zpracování z roku 2020 v hlavní roli s čínskou herečkou Crystal Liu. Všechny jsou zacílené na celou rodinu včetně těch nejmenších, proto nechybí český dabing.

Encanto

  • Znění: české

A rovnou další animovaný film od studia Disney. Encanto je už počinem z nové vlny disneyovek, podobně jako třeba V hlavě nebo sága Ledové království. Příběh mapuje roztomilou kolumbijskou vesničku, kde se rodí děti očarované tajemným kouzlem Encanto. To však není případ hlavní hrdinky Mirabel, které propůjčila hlas argentinská filmová a seriálová herečka Stephanie Beatriz (v českém znění Vendula Příhodová).

Encanto (2021) CZ Dabing HD trailer /od tvůrců Zootropolis/

Jen pro úplnost: kromě titulů Encanto nebo Mulan naleznete na Disney+ prakticky všechny animované i hrané filmové pohádky od studia Disney, ať už ty původní, jako jsou Sněhurka a sedm trpaslíků (1937) či Popelka (1950), tak ty novější jako Duše (2020) nebo Luca (2021).

Lví král

  • Znění: české

Ačkoliv ke zhlédnutí je na platformě i původní animovaný Lví král z roku 1994, nyní bude řeč o ikonickém příběhu v modernějším podání z roku 2019. 3D zpracování příběhu lvího prince Simby a jeho otce, velkého lvího krále Mufasy, si vzal na paškál hvězdný režisér Jon Favreau, který režíroval první dva Iron Many, ale také další klasiku – Knihu džunglí (2016) zpracovanou v podobném hávu jako nový Lví král. Ačkoliv je snímek k přehrání s dabingem (excelují například Jan Šťastný nebo Otakar Brousek ml.), můžete si vychutnat i originální znění s hvězdami kalibru Jamese Earla Jonese nebo Setha Rogena.

Lví král (2019) CZ dabing HD trailer

Ms. Marvel

  • Znění: české

Svou oblibu v multikulturalismu Disney projevuje i u seriálové tvorby. Vašim dětem lze jednoznačně doporučit zatím pouze šestidílnou minisérii Ms. Marvel. Příběh sleduje náctiletou Kamalu Kahn, velkou fanynku všemožných superhrdinů, která i přes svůj původ z muslimské země vyrůstá v americkém New Jersey. Kamalu nebaví škola, kde ji šikanují, ani nudný život jejích rodičů. Ze stereotypu ji však vytrhnou superschopnosti, kterými je obdařena po vzoru hrdinů z komiksů.

Ms. Marvel (2022) oficiální trailer CZ HD

Star Wars Povstalci

  • Znění: české

Na závěr trochu těch Hvězdných válek. Režisér a jeden z tvůrců Dave Filoni vytvořil poutavý příběh z univerza Star Wars, který ale často zůstává ve stínu známějších animovaných seriálů, jako jsou Klonové války. Povstalci vypráví příběh na první pohled trochu zvláštní posádky, která má ale dost odvahy, aby se postavila Impériu na odpor. Nejde ale o dobrodružství jen těchto neznámých postav. V průběhu čtyř sérií se divák setká i s ikonami ságy: Yodou, Darthem Vaderem nebo rytířkou Jedi Ashoka Tano.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku