TOPlist

Pošlete partnerovi originální valentýnskou zprávu. Poradíme, jak na to

valentyn laska srdce love heart midjourney
  • Chatovací aplikace iMessage umožňuje odesílat zprávy se speciálním efektem
  • Hodí se to při zvláštních příležitostech, jako je například zítřejší Den svatého Valentýna

Valentýn neboli svátek všech zamilovaných je mnohými vnímán jako západní svátek zavlečený k nám do České republiky, aby parazitoval na středoevropské kultuře a zvycích. Pravdou je, že už se dnes slaví prakticky po celém světě. Poradíme vám, jak poslat své partnerce či partnerovi kouzelnou valentýnskou SMSku, která druhé straně rozhodně vykouzlí úsměv na tváři.

Valentýn s iMessage

Chatovací aplikace integrovaná do operačních systémů společnosti Apple – iMessage – nabízí speciální efekty při odesílání zpráv. Tuto funkci Apple přidal do iOS 13 již v roce 2019. Využít ji tedy mohou všechny iPhony a iPady s iOS 13, popřípadě novějších verzí. Efekty fungují pouze mezi Apple zařízeními – uživatelům telefonů s Androidem tak nemá smysl takto vylepšené zprávy posílat, protože se jim nezobrazí.

Některé efekty mají za cíl pobavit, překvapit, nalákat, zkrátka přidat zprávě speciální emoci, kterou nelze tak dobře vyjádřit emotikonem. Pokud chcete své spřízněné duši popřát krásného Valentýna a nemáte zrovna čas být spolu – nebo se třeba potkáte až večer, po práci – můžete využít právě jeden z dostupných efektů.

Jak na to? Stačí v iMessage napsat do textového pole zprávu, ale namísto povelu k odeslání zkuste na modré šipce prst chviličku podržet. Dále přepněte nahoře na „Obrazovka“ a vyberte podle vás nejvhodnější efekt.

Efekt srdce nebo balónků

Podle nás se pro tuto příležitost nejlépe hodí efekt, který u zprávy vykouzlí velké nafukovací srdce. Za zmínku však stojí i efekt balónků nebo ohňostroj či oslava, který přidává dojem prskavek.

Efekt laserů se hodí spíše jako pozvánka na taneční party. Naopak konfety zaujmou, když chcete někomu popřát k narozeninám či nějakému životnímu úspěchu (například povýšení v práci nebo narození dítěte). U efektu reflektoru jak z divadla si v praxi moc neumíme představit, k čemu by se dal využít, ale vás jistě něco napadne.

Jako poslední doporučení jsme si nechali působivou ozvěnu. Ta jednoduše vytvoří velké množství kopií vaší zprávy. U psaného textu to moc smysl nedává, ale když pošlete jenom emotikon (v případě Valentýnu třeba srdíčko), objeví se adresátovi na obrazovce sto srdíček a vypadá to vskutku efektně.

Svátek lásky, nebo komerce?

Den svatého Valentýna sice skutečně vzešel z anglosaských zemí, i když je dnes rozšířen do mnoha kultur mimo Ameriku a Evropu. Svátek nese jméno po knězi Valentýnovi, který žil v době vlády římského císaře Claudia II. (někdy kolem roku 269 před naším letopočtem).

Tehdy měli mladí vojáci zákaz ženit se, protože by hrozilo, že kvůli svým partnerkám nebudou chtít válčit. Valentýn s touto filosofií nesouhlasil a mladé páry tajně oddával. Byl zatčen a popraven právě 14. února. Proto začali pozdější novověcí filosofové asociovat toto datum právě se svátkem lásky.

V současné době se začalo z Valentýna vytrácet původní kouzlo a je vnímán spíše jako další komerční svátek – jako třeba Vánoce nebo Halloween. Obchody po celém světě zavádí valentýnské slevy, na toto téma vznikají filmy i knihy a v očích mnohých je to svátek, který stresuplně tráví vymýšlením vhodného dárku pro svou polovičku.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku