Domů » Bleskovky » Poslední testovací sestavení Windows 10 odhaluje další novinky chystané na příští jaro

Poslední testovací sestavení Windows 10 odhaluje další novinky chystané na příští jaro

V minulém a tomto týdnu vydal Microsoft dvě nová testovací sestavení Windows 10 pro Inidery, kteří odebírají novinky v rychlém kanále aktualizací. Sestavení s čísly 18990 a 18995 přinášejí následující novinky:

Váš telefon se kamarádí s telefony do Samsungu

Microsoft se na svém blogu chlubí globálním šířením vybraných funkcí aplikace Váš telefon, která slouží k propojení smartphonu s Androidem a počítačem. Majitelé smartphonů Samsung Galaxy S10, S10+, S10e, S10 5G a Fold mohou využívat úzkého propojení skrze Link to Windows, stejně tak mohou zrcadlit obrazovku telefonu na displej počítače včetně podpory gest na dotykovém displeji.

V aplikaci Váš telefon se také nově zobrazuje stav nabití baterie telefonu a reálný obrázek na pozadí plochy telefonu.

yourphone pic

Automatický restart univerzálních aplikací

Pokud používáte některé univerzální aplikace stažené z obchodu aplikací, možná využijete novou funkci – po restartu počítače během rozdělané práce se univerzální aplikace obnoví podobně jako to umí registrované desktopové aplikace. Univerzální aplikace se spouštějí minimalizované a uspané, aby měl samotný systém šanci se po restartu „nadechnout“, ovšem jsou připravené k okamžitému otevření.

Nouzový režim podporuje přihlášení skrze PIN

Microsoft se ve Windows 10 snaží vymýtit přihlašování skrze heslo, z tohoto důvodu existuje celá řada alternativních metod schovaná pod hlavičkou funkce Windows Hello. Jedním ze způsobů přihlášení je i skrze PIN, které je nově dostupné nejen v klasickém módu, ale i v nouzovém režimu.

pin safe mode

Ostatní novinky

  • Byl vylepšen linuxový subsystém (WSL), zejména výkon při zobrazování adresářů
  • Herní panel umí zobrazovat počítadlo FPS

fps counter

Známé chyby

  • Starší verze anti-cheat softwaru ve hrách mohou způsobovat pád systému
  • Některé 2D aplikace (feedback hub, Microsoft Store jsou nesprávně považovány za chráněný obsah ve smíšené realitě; během snímání videa pak tyto aplikace blokují zaznamenávání obsah
  • Nejde používat vyhledávací pole v Průzkumníkovi a v Ovládacích panelech, pole změní barvu na šerou a zabrání zadávání slov
  • Na zařízeních, která jsou konfigurovaná pro stahování aktualizací ze dvou zdrojů, není možné vyhledávat nová sestavení
  • Na vybraných zařízeních s podporou HDR může funkce Noční osvětlení způsobovat namodralý nádech; tato chyba bude odstraněna v některém z příštích sestavení
  • Balíčky motivů stažené z obchodu aplikací není možné kvůli chybě aplikovat
  • U některých Insiderů nelze spustit systémové nastavení z nabídky Start, dokonce se neobjeví ani ve výsledcích vyhledávání. Nastavení je možné spustit skrze spustit (Win+R) a zadání příkazu ms-settings:
  • Po instalaci tohoto sestavení se může ve službě Windows Update objevit výzva k instalaci stejného sestavení

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lofwyr
Uživatel
lofwyr
Offline

Mno bude to fungovat?