Domů » Bleskovky » Poslední sloupek Walta Mossberga pro WSJ: 12 klíčových produktů posledních 20 let

Poslední sloupek Walta Mossberga pro WSJ: 12 klíčových produktů posledních 20 let

Po 22 letech zajímavých a důležitých komentářů a recenzí produktů z technologického oboru, napsal Walt Mossberg svůj poslední sloupek pro server Wall Street Journal a All Things D. Patří mezi pár žurnalistů, kteří se v oboru pohybují takto dlouho a jsou pro své názory respektování po celém světě. Ve svém závěrečném díle si vybral dvanáct nejvlivnějších produktů, které změnily směr vývoje technologického sektoru. Mezi ně zahrnul například Windows 95, vyhledávání od Googlu, sociální síť Twitter, iPhone a Android. Největší zastoupení v přehledu má značka Apple s pěti produkty.


Walt Mossberg při jednom z rozhovorů se Stevem Jobsem 

Ne všechny jeho volby se staly prodejními hity, ale Mossberg věří, že každý z nich přinesl něco nového a mohl zlepšit život běžného zákazníka. Většina z vybraných produktů ale opravdu změnil směr vývoje. Mossberg napsal poslední článek pro WSJ, ale do důchodu se nechystá. Podle jeho vyjádření plánuje nadále psát recenze pro nový web, o kterém zatím nejsou dostupné bližší informace. Údajně on a Kara Swischer jednají s investory jako je Bloomerg, Cox a NBCUniversal. Zatím ovšem není jasné, jestli nový server bude nadále držet značku All Things D, která je podle všeho ve vlastnictví Wall Street Journal.

David Podzimek

5 komentářů

  1. Ten Twitter mi tam moc nesedí.

    • Přes něj se přeci organizovaly všechny povstání v arabských a v dalších zemích, je to nejrychlejší komunikační prostředek…Dle mého je tam Twitter právem, a to ho používám pouze „ke čtení“, není to má prioritní sociální síť.

    • Někde zas využívali ke svolávání útoků Facebook… Já neříkám, že tam patří jiná sociální síť, ale když vezmu věci jako iPod, Palm nebo Windows 95, tak mi tam Twitter opravdu nesedí.

    • Produkt jako produkt. Jedná se o informační a komunikační kanál 21. století.

    • Suhlasim, twitter je konina. Bez twitteru by sme sa obisli a ani nijako vyrazne nezmenil sposob komunikacie.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).