Domů » Bleskovky » Poslední rána z milosti. Na stará zařízení s Androidem se už nepřihlásíte

Poslední rána z milosti. Na stará zařízení s Androidem se už nepřihlásíte

Všechno hezké jednou končí. V případě softwaru to platí také a operační systém Android není žádnou výjimkou. Ačkoli je Google v mnoha oblastech poměrně benevolentní, nyní je podle něj čas udělat za minulostí tlustou čáru. Z tohoto důvodu gigant z Mountain View ukončí podporu pro starší verze Androidu.

romero android unsplash
Starším verzím Androidu končí podpora

Tečku za existencí udělá Google v případě Androidu 2.3.7 (Gingerbread) a nižších verzí. Od 27. září se na zařízeních se staršími verzemi systému nebudete moci přihlásit k účtu Google, což ve své podstatě znamená polibek smrti. Rázem totiž přestanou fungovat služby jako Gmail, YouTube nebo Mapy.

samsung google nexus s 1
Google Nexus S byl prvním telefonem s Androidem 2.3

Vzhledem k tomu, že Android Gingerbread je více než 10 let starý, není příliš pravděpodobné, že se ukončení podpory ze strany Googlu dotkne většího počtu uživatelů. Pokud nicméně starší zařízení s Androidem vlastníte a máte možnost je aktualizovat, neměli byste s tím dlouho otálet.
Přidejte si nás do služby Google Zprávy

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

24 komentářů

 1. jo jako že 10 let starej telefon dostane aktualizaci na android 11 jo…ty budeš asi hodně velkej odborník na telefony ….co to tady plácáš ty kašpare …na tomto webu chceš radit ??? komu ty jelito

  • Také mě to rozesmálo.

  • Ahoj dva retarďáci, co takhle si to přečíst ještě jednou a pomalu, když máte problém pochopit jednoduchý text?

  • Hainze: takovy to, kdyz je ctenar hloupejsi nez pismenka abecedy, vid 😂

  • moje jméno

   Vo voze a vo koze – znáš to?

   Před lety jsem měl služební Xperia RAY s 2.3. Vyšla na ni onehdy aktualizace na 4.0.4. Spousta kolegů neaktualizovala, protože proto. Teď je možná ten správný čas, ale je to v podstatě úplně jedno, protože takhle dlouho snad prokrinda dotykáč nikdo v ruce nešmatlá….

   Takže si utři nudli a utikej vstříc dalším trapasům :)

  • Josef Mašek

   …a takové blafy novinářských pisálků jejich blamáže, dezinformace, lži a konspirativní bludy se netýkají pouze telefonů, ale překrucují i dějiny, politické události a rádi plivou na osoby nepohodlné momentálně vládnoucí politické garnituře…to je dnešní západní svět týkající se i ČR….koneckonců i Android plně nezapadá do dnešní politické situace EU a USA a i směrem ke Googlu

  • Spíš bych začal, že ty dva retardové byli pěkně sjetí.

 2. Hainze?? Není to odvozenina od toho velkého Vůdce??? Já mám Andr 4 a stačí mi. Mapy mám bez potřeby Googlu. Protože hodinu chození po horách a čekání až mi dojde kredit?? A YouTube abych se díval na kdejakou hovadinu v mobilu? Když mám doma dva počítače za kterých si to stáhnu do mobilu. A sledovat miniaturní displej kdy ve vlaku svítí slunko?? Dokonce ani 5G nemusím mít. Na telefonování a SNS mi stačí původní. Takže hezké sny milý Hit (pardon Heinzi.

  • Vy budete už v dnešní době prehistorická individualita, pokud Vám není 80.

  • Hele nemusi mu byt 80, poznam kamarada lekare, je mu 32 let a ma pouze jedinej tlacitkovej telefon cca uroven nokia 3310. Uz jsem to i resil a povidal… ze penize na to sice ma ale nevi duvod proc mit smartphone, ze to neuzije. Na vylet lesem ze navigacim neveri atd.

  • A jaký je důvod z Androidu 2.3.7 (Gingerbread) updatetovat na Android 11? Spousta lidí si koupí telefon a nikdy ho neaktualizuje….takže pokud nějaký starší člověk používá telefon na základní věci + mapy…..tak na to nepotřebuje nejnovější telefon + nejnovější android… otázka je kolik takových zařízení je vůbec funkční…

 3. Alois Puškvorec

  Všechno jsou kasaštychy. Co upgrade, to je horší než původní základ. Jsou to vrcholy neúcty firem výrobců, stejně tak tvůrců aplikací, k zákazníkům, jenž si koupili telefony v té době velmi kvalitní, v dobré víře, že jim vydrží do zničení. Tehdy byli tito grá/zlové vděčni za každý prodaný exemplář. Dělat z lidí blbce na to je užije. Obdoba, proč učit děti ve škole počítat do sta, když jsou k dispozici kalkulačky. Ve skutečnosti proč vůbec chodit do školy, když vše potřebné se nalézá v Google. Jen truhlařinu, hodináře, pekaře, instalatéra, zámečníka a další řemesla Google nenaučí. Kdyby to šlo, už dávno by to ve své chamtivosti udělal.

 4. Tak nevím jestli to pomůže….. poněvadž zrovna zmiňovaný telefon ještě mám( android 4.1) a tuhle jsem zkoušel, jestli funguje….. fungoval,ale už jsem nemohl v obchod play nic aktualizovat, protože to pořád padalo.

 5. Obrázek úvodní obsahuje novější verzi. Sice druhý už odpovídá Androidu 2.3 To člověka trochu zmate.

  • To je typický bulvár Chroboka. Je to nechutné, zajímalo by mě jak dlouho tu tyhle Blesk nadpisy bude muset ještě člověk trpět.

  • qam: Snad už dlouho ne. Lidi si to začínají všímat a snad si toho všimne i redakce

  • Služby sice nebudou ale mobil bude fungovat dal. I win XP je stále funkční v dnešní době.

 6. Tak se sto ho nepodělám přejdu na jinou technologiji jejich plno !!!

 7. Snad už dlouho ne. Lidi si to začínají všímat a snad si toho všimne i redakce

 8. Jeden telefon bych ještě s tím starým androjdem našel. Display je ale malinkej a rozhodně už bych v něm nepotřeboval služby Google. Funkční je. Navíc existují alternativy, se kterými se dají používat i google aplikace.

  Google účet není to, bez čeho by telefon neměl fungovat!

 9. David Holeček

  Nebudu se hádat takže asi ani neodpovím, leda na Facebooku. Ale je prokázáno, že propletené 2G a 5G ničí srdíčko. Něco jako detonační spalování. Předčasné rozpínání CO2 na aortě tuším. Tam kde je 5G a volá vám někdo na 2G vás tam zákonitě píchne. Tak proč měnit telefón ? Ale s ohledem na současnost , kde je BBQ10 ? Proč nemá 4G či co 5310xpres s dvěma reprakama ? Co to je Kaios ? Zasekos ?!

 10. Já mám tablet s androidem 2.4, používám ho jako ovladač k AVR.

 11. Mít zarizeni s androidem 2. neco tak si ho dam do vitriny jako muzealni zalezitost, mam tu tusim
  nejake Htc s Honeycombem a to fakt upgradovat nebudu…. :-))))))) cca mozna kdyby se autor podival nebo si dal praci a podival se kolik zarizeni bezi celosvetove na jednotlivych verzich tak by si treba rekl 2.3 gingerbread 0.56 %? má to cenu to vubec psat?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).