Domů » Bleskovky » Porsche Mission E: Koncept elektromobilu, který na 80 % dobijete za čtvrt hodiny

Porsche Mission E: Koncept elektromobilu, který na 80 % dobijete za čtvrt hodiny

Automobilka Porsche dnes ve Frankfurtu představila koncept elektromobilu, který vypadá jako Panamera z budoucnosti. Čtyřmístný model s označením Mission E má výkon 440 kW a na jedno nabití ujede přes 500 kilometrů. Zrychlení z nuly na 100 km/h zabere jen 3,5 vteřiny a velmi zajímavá je také doba nabíjení. Na 80 % kapacity akumulátoru se vůz při napětí 800 V nabije už za 15 minut. V případě potřeby je koncept možné dobíjet také indukčně. Stejně jako u Tesly S jsou baterie integrovány do celé plochy podlahy.

 

  

Vzhled vozu je velmi futuristický a stejně je na tom i interiér. Veškeré informace se zobrazují na prostorném displeji za volantem a k ovládání palubního počítače by se měla využívat i bezdotyková gesta. Je jasné, že nasazení do sériové produkce se hned tak nedočkáme a Mission E ještě dlouhou dobu zůstane pouhým konceptem. Automobilka Porsche nám ale dává jasný náznak toho, jak by v budoucnu mohly elektromobily vypadat a jaké pokročilé funkce by mohly nabízet.

  

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xjohny
Uživatel
xjohny

Narozdíl od Panamery je tohle designově povedený. Palec nahoru

shagy2301
Uživatel
shagy2301

Nechápem aký majú problém toto sériovo vyrábať, veď Tesla už svoje vyzidlá predáva, tak prečo nie ostatné automobilky

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

Tak při 800V a xx ampérech se nabije za krátkou dobu ledajaký akumulátor.

Otázka za jak dlouho se na 80% nabije na 220V….

Lister0 (neregistrovaný)
Anonym
Lister0 (neregistrovaný)

Přesně tak. Rychlonabíječky má už i Tesla a tam se to jejich auto taky nabije za chvíli. Zmiňovali tuším hodinu, jestli se nepletu. U Porsche toto bude ještě dlouhou dobu koncept a Tesla už to má pár let funkční. Jsou tak 5 let před jakoukoliv konkurencí. Tesla S je momentálně jediné použitelné e-auto.