Domů » Bleskovky » Poradíme, jak pořídit snímek obrazovky poklepáním na záda iPhonu

Poradíme, jak pořídit snímek obrazovky poklepáním na záda iPhonu

Pokud u iPhonu často využíváte funkci pro ukládání snímků obrazovky, udělá vám radost nová vychytávka, která se objevila v operačním systému iOS 14. Dosud bylo možné screenshoty pořizovat pouze stiskem dvou tlačítek zároveň. Nyní je možné snímek pořídit pouhým dvojím poklepáním zadní strany telefonu. Je však potřeba danou funkci nastavit. Jak na to?

  • Nejprve se ujistěte, že opravdu používáte poslední verzi iOS (Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru)
  • Poté je potřeba v sekci Nastavení zvolit možnost Zpřístupnění > Dotyk a Klepnutí na zadní stranu
  • U možnosti Poklepání pak zvolte variantu Snímek obrazovky
  • Nyní stačí poklepat záda telefonu a snímek obrazovky se vygeneruje
iphone photo jumpstory
Ilustrační obrázek

Když už jsme u snímků obrazovky, musíme zmínit ještě jednu zajímavou funkci. Pokud pořídíte snímek libovolného článku na internetu, ještě před jeho uložením se zobrazí jeho náhled. Jestliže v horní části obrazovky přepnete mód Obrazovka na mód Celá stránka, je možné uložit celý článek do formátu PDF.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).