Domů » Bleskovky » Populární hru Ingress si nově zahrajete i ve vybraných nákupních centrech

Populární hru Ingress si nově zahrajete i ve vybraných nákupních centrech

Společnost Unibail-Rodamco uzavřela partnerství s Niantic Labs – divizí společnosti Google. Výsledkem kooperace je integrace hry Ingress (recenze), do evropských nákupních center, které patří právě pod Unibail-Rodamco. Vůbec poprvé v Evropě se tak nákupní prostory integrují do mobilní hry a stávají se platformou pro zcela nové možnosti hraní v podobě rozšířené reality.

Ingress se stala vůbec první populární mobilní hrou pro více hráčů s rozšířenou realitou. Oslovuje neomezeně početnou komunitu hráčů svým interaktivním příběhem, v němž se celý svět stává „hracím polem“. Díky digitálním nástrojům získala hra nyní nový rozměr a hráči si ji mohou ve virtuálním světě přizpůsobovat podle svých potřeb.

S pomocí Google Maps a technologie GPS se hráči ve virtuálním světě pohybují, prozkoumávají ho a hledají fiktivní energii XM (zkratka pro Exotic Matter), jež se nachází v tzv. „Portálech“. Portály byly doposud tvořeny například reálnými uměleckými díly nebo historickými památkami – a nyní je hráči najdou i v nákupních centrech Unibail-Rodamco.

Hráči Ingress a návštěvníci center nově nyní interaktivně využívat Portály, jež mají obvykle podobu reálně existujících architektonických či uměleckých děl, přímo uprostřed nákupních center. Portály budou umístěny také v prodejnách vybraných značek: MUJI, Thomas Sabo, Kusmi Tea či Izac. 

Odkaz na Google Play

Od začátku června je tento společný projekt uveden v šesti evropských zemích:

  • Francie: Aéroville, Carré Sénart, Confluence, La Part Dieu, Les 4 Temps, Parly 2, Vélizy 2, So Ouest, Forum des Halles, Alma à Rennes, Toison d’Or à Dijon
  • Polsko: Arkadia, Galeria Mokotow
  • Česká republika: Centrum Chodov, Centrum Černý Most
  • Rakousko: Donauzentrum
  • Dánsko: Fisketorvet
  • Švédsko: Taby Centrum

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. jen tak dal a houst :) Viva-la Resistance!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).