Populární Duna se příští rok dočká zbrusu nové real-time strategie

Dune spice wars 2

Pokud máte rádi Dunu, určitě vás potěší, že se chystá také její herní adaptace. Strategie Dune: Spice Wars bude k dispozici v rámci předběžného přístupu už v příštím roce na herní platformě Steam.

Podle vývojářské společnosti Shiro Games a herního vydavatele Funcom bude nová strategie disponovat několika stranami, za které můžete hrát, a nabídne několik způsobů, jak hru vyhrát. Mohlo by tedy být zajímavé hrou projít vícekrát v různých scénářích.

Po spuštění předběžného přístupu bude k dispozici pouze verze single-player. Později se ale připojí také varianta pro více hráčů a kampaň. Hra prý příliš nevychází z nedávno uvedeného filmu Duna, ale čerpá primárně ze známé knižní předlohy.

Dune: Spice Wars - Announcement Trailer

Aktuální filmová adaptace Duny měla jít do kin už v loňském roce, kvůli pandemii ale musela počkat až na letošní září, kdy proběhla oficiální premiéra. Plánované je také pokračování, kterého bychom se mohli dočkat v říjnu roku 2023.

Čekání si budeme moci už brzy zkrátit herní adaptací. Funcom spolu se studiem Nukklear pracuje také na dalším herním kousku inspirovaném Dunou. Má jít o žánr survival game (hra o přežití), její termín dokončení je ale zatím v nedohlednu.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku