Domů » Bleskovky » Pomůže to? Neúspěšný Amazon Fire Phone zlevňuje a míří do Evropy

Pomůže to? Neúspěšný Amazon Fire Phone zlevňuje a míří do Evropy

Není na 3D prostředí telefonu svět připraven nebo se jedná o slepou uličku ve světě mobilních technologií? Na tuto otázku se zřejmě snaží najít odpověď Amazon, jehož telefon Fire Phone je oproti tabletům Fire propadákem a jeho prodeje jsou slabé. Jedním několika důvodů byla bezesporu jeho exkluzivita pouze u amerického operátora AT&T a také poměrně vysoká cena 199USD (cca 4 200 Kč) s dvouletým úvazkem, čímž vyrovnává cenu iPhone 6 nebo hardwarově lépe vybavený Samsung Galaxy S5. Amazon se rozhodl oba výše zmíněné nedostatky napravit.   

  

Američtí zákazníci mají nově možnost si tento model zakoupit s dvouletým úvazkem za cenu 99 centů a to včetně ročního předplatného služby Amazon Prime, jehož cena obvykle činí 99 dolarů. Kromě zlevnění rozšiřuje Amazon dostupnost telefonu Prime a to dokonce za hranice Spojených států. Fire Phone bude od 30. září nabízen ve Velké Británii zdarma u operátora O2 k tarifu s minimálním měsíčním plněním 33 liber (asi 1 150 Kč).

  

Zvláštní je, že Amazon svůj telefon nabízí pouze skrze mobilní operátory a nelze jej zakoupit za plnou cenu v jeho internetovém obchodě, podobně jako tablety Fire. Jeho dostupnost by se tak rozšířila na světové trhy, kde již Amazon působí, na úspěchu jeho prodeje by měla nejvyšší vliv jeho cena. Za cenu iPhone 6 nebo Samsungu Galaxy S5 by však byl zcela jistě neprodejný.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Amazonu teprve teď dochází to, co všichni už dávno říkali…

 2. JaroB (neregistrovaný)

  Nech si ho tam nechajú…keď im nejde amerika tak sme im dobrý ako záchrana…

 3. Eugi (neregistrovaný)

  Nyni nabizi uz i nemecky Amazon ve spolupraci s T-Mobilem [odkaz]

  V cene je rocni aktivace sluzby Amazon Prime ktera je jinak za 49€

  Plus ca. 10€ kredit na nakup aplikaci v jejich shopu.

 4. Douber (neregistrovaný)

  Nepomůže, protože je pozdě! To bylo opravdu nečekané, už víme jak HTC narazil tlamou do zdi modelem Evo 3D. Udělat z mobilu „exkluzivní“ zboží jen k tarifům a pak se divit že se neprodává. Já jsem to očekával od prvního dne uvedení, že se tímhle rozhodnutím jen pohřbí ale po bitvě je každý generál. Ale bude k dostání samostatně, nebo zase k tarifům. Pokud k tarifům, tak ať to rovnou vzdá…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).