Cena:

Policisté ignorovali hlášení o loupeži, místo toho lovili Pokémony

cop policie police logan weaver unsplash

Policejní sbor v americkém městě Los Angeles musel v roce 2017 řešit kuriózní případ. Ten se netýkal závažného zločinu, ale jeho vlastních policistů Louise Lozana and Erica Mitchella. Oba strážníci úmyslně ignorovali hlášení svých kolegů o probíhající loupeži, v rámci kterého volali o posily.

policie police cop matt popovich unsplash
Dvojice losangeleských strážníků nevyslyšela volání o pomoc při probíhající loupeži

Lozano a Mitchell se přitom před svým nadřízeným hájili, že prosbu o pomoc neslyšeli, neboť se nacházeli v místě se zvýšenou hlučností. Toto vysvětlení jejich nadřízenému nestačilo, a proto začal zkoumat záznamy z kamery uvnitř policejního vozu. Ty prokázaly skutečnost, že strážníci volání o posily slyšeli, ale rozhodli se je ignorovat.

pokemon go
Namísto pomoci kolegům vyrazili policisté na lov Snorlaxe

Kuriózní je ovšem důvod, proč oba policisté svým kolegům nepomohli. Ze záznamu je totiž patrné, že krátce po opuštění oblasti spolu začali rozebírat mobilní hru Pokémon Go, konkrétně Pokémona Snorlaxe, který se údajně objevil poblíž, včetně toho, jak se k němu co nejlépe dostat a chytit ho.

Místo chytání zločinců jeli policisté lovit Snorlaxe

Když byli strážníci s tímto konfrontováni, oba popřeli, že Pokémon Go ve službě hráli a že důvod, proč svým kolegům nepomohli, byla právě tato hra. Po jejich propuštění z policejního sboru se oba obrátili na soud, aby toto rozhodnutí zrušil. Oba dnes už bývalí policisté se dokonce snažili hájit tím, že záznam soukromé konverzace by před soudem neměl být přípustný. Toto nicméně neobstálo a kalifornský soud definitivně potvrdil jejich propuštění ze služby.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.