Polestar chystá unikátní elektrický kabriolet. V zádi má zabudovaný dron

polestar o2 1

Možnost podívat se na koncepty elektromobilů, které automobilky chystají, máme každou chvíli. A Polestar není výjimkou. V posledních měsících je o něm slyšet více a více. Aktuálně jeho zástupci představili další koncept nazvaný O2. Jedná se o elektrický kabriolet. A pro pořádek – s provozovatelem mobilní sítě nemá nic společného.

polestar o2 5

Polestar O2 staví na stejných základech jako Polestar 5, avšak zaměřuje se na sportovněji naladěné řidiče, kteří se rádi pochlubí svou jízdou. Ale nepředbíhejme. O samotném vozu a jeho parametrech nejsou aktuálně dostupné informace. Firma se ani nepochlubila koeficientem odporu, který u kabrioletu nejspíše nebude trhat rekordy. O to více se designéři snaží co nejméně narušovat přirozené proudění vzduchu v okolí vozu. K tomu prý slouží například ostřejší hrany zadních světel, které mají zamezovat vzniku turbulencí za vozem.

Introducing Polestar O₂ | Polestar

Obložení interiéru má být zhotoveno z „termoplastického mono materiálu“, potahy pak z recyklovaného polyesteru. V rámci infotainment systému, přes který bude možné klasicky ovládat funkce vozu, by měla být dostupná ještě jedna specialitka – možnost úpravy a sdílení videa, které může řidič natočit díky integrovanému dronu. Ten vyletí ze zadní části a dokáže s vozem držet krok až do rychlosti 90 km/h.

Vůz se mezi zákazníky v této podobě nejspíše nedostane, avšak Polestar slibuje představení tří nových vozů v následujících třech letech, přičemž každý z nich by si měl z konceptu Polestar O2 vzít kousek.

Autor článku
David Preiss
image/svg+xml
+

Kapitoly článku