Polaroid WinPro 5: Nenápadná novinka v rodině Windows Phone

Ve stínu tiskových konferencí významných technologických firem jako Samsung, Acer nebo Microsoft se na uplynulém veletrhu IFA nenápadně ukázal další přírůstek do rodiny telefonů s operačním systémem Windows Phone 8.1. Má ho na svědomí firma Polaroid, která dosud produkovala kromě tradičních fotoaparátů také chytrá zařízení běžící výhradně na Androidu. Jak tedy její první experiment s dlaždicemi vypadá?

Novinka se jmenuje Polaroid WinPro 5 a podobně jako třeba modely značky Yezz nebude chtít oslňovat hardwarovými vymoženostmi, ale spíše zajímavým poměrem cena / výkon. Samotnou výrobu má prý na svědomí japonská firma JSR Technology, která běžně poskytuje své výrobky ostatním společnostem, aby je prodávaly pod svojí značkou.

  

Polaroid WinPro 5 nabízí pětipalcový IPS displej s rozlišením 1280 × 720 pixelů, čtyřjádrový procesor s taktem 1,3 GHz (zřejmě Snapdragon 200), gigabajt operační paměti a 8 GB prostoru pro data. Pro pořizování obrázků a videí jsou k dispozici dva fotoaparáty, zadní s rozlišením 8 Mpx a přední 2Mpx. Nechybí podpora dvou SIM karet a akumulátor s kapacitou 2 400 mAh.

Polaroid WinPro 5 0 Hands-On

Nový Polaroid by se měl na evropských trzích objevit už v průběhu října za cenu údajně nepřesahující 200 eur (cca 6 200 Kč s DPH). Dostupnost na českém trhu nebyla oznámena.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku